łóżko do sypialni

Zakup łóżka do sypialni. Na co zwrócić uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że sypialnia to miejsce, którego atmosfera powinna gwarantować nam jak największy komfort i relaks. Odpowiedzialne jest za to przede wszystkim odpowiednio dobrane łóżko, które ma za zadanie nie tylko zapewniać wygodę i podparcie dla ciała, ale również wprowadzić do pomieszczenia przytulny i relaksujący nastrój. Na co należy zwrócić uwagę przed wyborem łóżka do sypialni? Podpowiadamy.

Wymiary łóżka

Pierwszą kwestią dotyczącą zakupu wyposażenia do sypialni jest dokładne wymierzenie pomieszczenia i podjęcie decyzji co do tego, jak duże łóżko będzie nam zarówno pasować, jak i jakie zmieści się we wnętrzu. Nie bez znaczenia pozostaje także jego wysokość. Mianowicie łóżka kontynentalne są wyższe od tradycyjnych, dlatego też ułatwiają wchodzenie i schodzenie z nich. W związku z tym są bardziej polecane dla osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się.

Materiał – estetyka i wygląd

Materiał łóżka ma znaczenie nie tylko dla wyglądu, ale też świadczy o solidnym wykonaniu mebla. Najlepsze pod względem estetyki i funkcjonalności będą modele drewniane, zwłaszcza te wykonane z drewna sosnowego. Z racji tego, że jest to naturalny materiał, nie powoduje on żadnych reakcji alergicznych, a tym samym jest w pełni bezpieczny. Oprócz tego drewno jest niezwykle uniwersalne, co sprawia, że doskonale wpasuje się w każdy wystrój wnętrza.

Stelaż

Kupując łóżko, powinniśmy zorientować się, czy do zestawu dołączony jest stelaż lub, czy możemy liczyć na pomoc pracowników danego sklepu. Ze względu na to, że zadaniem stelaża jest podparcie materaca i zapewnienie mu wentylacji, jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Na rynku mamy do wyboru dwa rodzaje stelaży: klasyczny, którego nie można regulować i może być łączony z każdym materacem oraz stelaż z możliwością regulacji przeznaczony do materacy lateksowych i piankowych.

Jak wybrać wygodny materac?

Z pewnością każdy z nas wie, że materac to najważniejsza część łóżka odpowiadająca za komfort i wygodę. Przy jego wyborze, musimy wziąć pod uwagę wagę i wzrost domowników, a także materiał materaca oraz jego twardość. W ofercie producenta mebli sosnowych Star Meble Sosnowe znajdziemy m.in. lateksowe o różnym stopniu twardości, które są bardzo elastyczne i znakomicie dopasowują się do kształtu ciała.

Często wybierany jest również model sprężynowy kieszeniowy, w którym każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnej kieszonce. Jego działanie polega na tym, że sprężyny samodzielnie reagują na kształt oraz masę ciała, a w efekcie prawidłowo przystosowują się do kręgosłupa.

Materiał partnera