chemia gospodarcza womex

Zaawansowana chemia gospodarcza – połączenie odtłuszczacza i wybielacza

Tłuszcz jest jednym z najtrudniejszych do usunięcia rodzajów zabrudzeń. Można się go skutecznie pozbyć tylko przy pomocy profesjonalnej chemii gospodarczej. Jego warstwa pojawia się nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale też w domach. Z uwagi na fakt, iż jest tak trudny do usunięcia, warto regularnie pozbywać się nawet najmniejszych zabrudzeń i nie doprowadzać do ich utrwalania na powierzchni. Co stosować?

Tłuste plamy – gdzie pojawiają się najczęściej?

Tłuste plamy w kuchni nie są niczym zaskakującym. Używanie olejów, substancji lepkich, ale też regularne gotowanie sprawiają, że zarówno na urządzeniach do gotowania, jak i szafkach pojawiają się zanieczyszczenia. Ich usunięcie wymaga odpowiedniego podstępowania – odtłuszczania. Jest to trudny proces, który w pierwszej kolejności obejmuje rozpuszczenie tłuszczu, a dopiero później jego usunięcie. W tym celu należy stosować profesjonalne środki, jak np. różowy płyn Meglio Sgrassatore, który nie tylko skutecznie usuwa tłuszcz, ale też kamień i rdzę. Wysoka skuteczność prezentowanego rozwiązania sprawia, że doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, także tymi na odzieży – nawet z utrwalonymi plamami na białych koszulach czy bluzkach.

Jak walczyć z tłuszczem?

Ogromnym problemem w walce z tłuszczem jest fakt, że osadza się on na wszystkich powierzchniach – ścianach, podłodze, meblach i różnego rodzaju sprzętach. Zabrudzenia tego rodzaju są nie tylko widoczne gołym okiem, ale też wyczuwalne poprzez węch i dotyk. Przebywanie w takich warunkach nie jest korzystne dla zdrowia, i to nie tylko z powodu niezgodności z zasadami higieny pracy. Zbyt mocne nagromadzenie tłuszczów uniemożliwia ich usunięcie za pomocą tradycyjnych środków.

– O ile w prywatnych kuchniach często są wykorzystywane domowe sposoby, o tyle w przypadku dużych powierzchni narażonych na intensywne eksploatowanie mogą one nie przynieść zamierzonych efektów

– wyjaśnia ekspert z firmy Womax. W punktach usługowych zabrudzenia są nie tylko większe, ale też często wielowarstwowe – stąd też pozbycie się ich wymaga wykorzystania mocnej i sprawdzonej broni.

Wybierając odpowiedni preparat, warto pamiętać, że tego typu wnętrza są urządzone z wykorzystaniem różnego typu materiałów: kafelków, kamienia, PVC czy też stali. Chcąc usunąć zanieczyszczenia z różnych obszarów, warto wybrać preparat, który będzie bezpieczny dla każdego z nich. W przypadku kuchni należy zwrócić uwagę, czy może być on stosowany na powierzchniach mających kontakt z żywnością.

Materiał partnera