Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu – dlaczego warto?

Z czego zbudować szklarnię ogrodową

Szklarnie ogrodowe wracają do łask. Cenimy różnorodność w ogrodach i chcemy uprawiać tam gatunki ciepłolubne oraz egzotyczne, do czego szklarnia stwarza idealne warunki – zapewnia odpowiednią temperaturę i chroni rośliny, pod warunkiem, że jest odpowiednio skonstruowana. Podczas gdy mało wytrzymałe tradycyjne szkło czy tunele foliowe powoli odchodzą do lamusa, popularność zyskują nowoczesne projekty, takie jak szklarnie z poliwęglanu.

Idealna szklarnia, czyli jaka?

Szklarnia spełnia w ogrodzie kilka funkcji. Przede wszystkim stwarza optymalne warunki do rozwoju roślin, zapewniając im odpowiednią temperaturę. W tym celu obiekt ten powinien charakteryzować się znakomitymi parametrami przenikania światła słonecznego oraz izolacyjności termicznej. Materiały wykorzystane do budowy szklarni powinny więc wyróżniać się wysoką przezroczystością i szczelnością. Cała konstrukcja musi opierać się na stabilnej i wytrzymałej ramie, aby skutecznie chronić uprawiane rośliny przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, np. wiatru i opadów. Ponadto niezbędne są funkcjonalne rozwiązania, takie jak np. okna, które zapewnią dostęp do świeżego powietrza. Warto również pamiętać, że szklarnia jest ozdobą ogrodu, w związku z czym powinna się estetycznie prezentować. Musi być również w pełni bezpieczna dla użytkowników. Wszystkie te cechy łączą w sobie nowoczesne szklarnie z panelami z poliwęglanu wspartymi na ramie aluminiowej, które znajdziemy w ofercie firmy Scala Plastics Poland SP. Z O. O.

Zalety szklarni z poliwęglanu

Dlaczego to właśnie szklarnie z poliwęglanu cieszą się obecnie rosnącą popularnością i wypierają tradycyjne rozwiązania? Do zalet tego typu konstrukcji zaliczamy:

  • Dobra przepuszczalność światła – przezroczyste ścienne i dachowe panele z poliwęglanu zapewniają optymalny bilans przenikania promieni słonecznych, jednocześnie chroniąc przed zbyt silnym nasłonecznieniem oraz promieniowaniem UV.
  • Wytrzymała konstrukcja – rama z aluminium oraz stalowy fundament sprawiają, że cała konstrukcja jest stabilna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, korozję oraz czynniki atmosferyczne.
  • Estetyka – konstrukcja z aluminium i poliwęglanu prezentuje się efektownie
  • Funkcjonalność – szklarnie z poliwęglanu zapewniają wygodę i bezpieczeństwo użytkowania dzięki rozwiązaniom, takim jak uchylne okna, zamykane klamki i system rynnowy do magazynowania wody.
  • Bezpieczeństwo – trwała i odporna konstrukcja chroni przed uszkodzeniem szklarni, a w razie pęknięcia poliwęglan w przeciwieństwie do szkła nie kruszy się.

Podsumowując, szklarnie z poliwęglanu to konstrukcje stabilne, trwałe i zapewniające idealne warunki do rozwoju roślin.

Materiał partnera