bateria łazienkowa

Z czego składa się armatura łazienkowa?

Armatura łazienkowa to wszelkiego rodzaju dodatkowe elementy wyposażenia instalacji wodnej. Bez niej nie można mówić o wygodnym i prawidłowym funkcjonowaniu łazienki. Armatura służy przez wiele lat, dlatego też warto odpowiednio dobierać te elementy. Innowacyjne technologie pozwalają także skutecznie oszczędzić w zakresie zużycia wody lub energii. Co wchodzi w skład armatury łazienkowej?

Rodzaje armatury łazienkowej

Najważniejszą część armatury łazienkowej stanowią baterie. Są niezastąpionym elementem umywalki, wanny, bidetu, czy też natrysków. Odpowiednio dobrane gwarantują swobodny przepływ wody do wszystkich urządzeń sanitarnych. Baterie składają się z takich części, jak m.in. głowice, wylewki oraz uszczelki. Występują w wielu różnych rodzajach, które definiuje przede wszystkim sposób montażu. Armatura łazienkowa w formie baterii ściennych przytwierdzana jest bezpośrednio do instalacji wodnej. To doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy rury instalacji znajdują się ponad poziomem urządzeń sanitarnych. Baterie natynkowe montuje się natomiast na otynkowanej ścianie od zewnątrz. Baterie podtynkowe instalowane są w ścianach. W przypadku baterii pionowych montaż przebiega natomiast na blatach lub obrzeżach umywalek w pozycji stojącej.

Podział armatury łazienkowej

Armatura łazienkowa może pełnić wiele różnych funkcji. Pod tym względem wyróżnia się m.in. umywalkową, wannową, prysznicową oraz umywalkową armaturę. Wśród armatury umywalkowej występują baterie z jednym uchwytem z mieszalnikiem wody ciepłej i zimnej, a także baterie tradycyjne z dwoma kurkami. Wśród armatury wannowej i prysznicowej znajdują się natomiast oddzielne lub łączone systemy. Wyposażone są w termostat oraz blokadę bezpieczeństwa. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się ciepłą wodą, która nie spowoduje oparzenia. Armatura bidetowa przypomina natomiast umywalkową. Odróżnia je natomiast montaż perlatora – w bidetach znajduje się na przegubie, a w umywalkach na zakończeniu kranu. Szeroki asortyment armatury łazienkowej oferuje m.in. firma Imex Top 32 z Gdańska, w której pracownicy doradzają w wyborze najlepszych elementów.

Dlaczego warto wybierać armaturę łazienkową wysokiej jakości?

Zakup armatury łazienkowej wysokiej jakości pozwala zapewnić elegancki wygląd wnętrza oraz komfort użytkowania łazienki. Bardzo istotne jest więc to, aby dokładnie przemyśleć zakup armatury łazienkowej i wybierać sprawdzonych producentów. Dzięki wielu dostępnym wzorom można bez problemu dobrać armaturę do własnych potrzeb i możliwości aranżacji wnętrza. Przemyślany zakup i wybór renomowanych dostawców pozwala cieszyć się armaturą utrzymaną w nienagannym stanie przez wiele lat.

Materiał partnera