Kabina prysznicowa bez brodzika

Z brodzikiem czy bez – jaką kabinę prysznicową wybrać?

Kabiny prysznicowe typu walk-in czyli bez brodzika zyskują coraz większą popularność. Są nie tylko estetyczne, ale także dają dużo większe możliwości aranżacyjne niż tradycyjny natrysk wyposażony w brodzik, ścianki i drzwi. To także wygoda dla osób starszych oraz rodziców małych dzieci, ponieważ taka kabina umożliwia łatwiejszy dostęp. Czy jednak rozwiązanie walk-in sprawdzi się wszędzie?

Zalety kabiny bez brodzika

Na popularność kabin typu walk-in wpływają ich liczne zalety. Obecnie dla wielu osób łazienka to nie tylko pomieszczenie mające charakteryzować się wygodą i łatwością w utrzymaniu czystości, ale również obszar, który można zaaranżować w stylowy sposób. W tym kontekście kabiny prysznicowe bez brodzika sprawdzają się bardzo dobrze, ponieważ dają duże możliwości w interesującym urządzaniu wnętrz. Taki natrysk można zainstalować praktycznie w każdej części łazienki, także pod skosami, w mało ustawnych wnękach i wszędzie tam, gdzie tradycyjny prysznic z brodzikiem po prostu by się nie zmieścił.

System walk-in może stanowić również bardzo estetyczny element łazienki. Możesz wybrać ściankę z dowolnego materiału, w różnych kształtach i rozmiarach. Od Ciebie zależy, czy wyposażysz ją w drzwi czy pozostawisz wolny dostęp do przestrzeni natrysku. W nowocześnie urządzonych łazienkach kabiny bez brodzika można spotkać bardzo często.

Warto także wspomnieć o wygodzie użytkowania oraz ułatwieniach dla osób starszych lub niepełnosprawnych. Kabiny walk-in nie wymagają wchodzenia na podwyższenie, tak jak w przypadku tradycyjnych natrysków, dlatego korzystanie z nich będzie komfortowe nawet dla osób obniżonej sprawności ruchowej. Zapewniając odpowiednią ilość miejsca pod prysznicem, umożliwisz również wjazd do kabiny osobie na wózku inwalidzkim.

Kiedy warto postawić na kabinę z brodzikiem?

Mimo licznych zalet, kabiny typu walk-in nie zawsze stanowią dobry wybór. Przede wszystkim wynika to z ich cech konstrukcyjnych. Podczas instalacji kabiny bez brodzika odpływ musi znaleźć się kilka centymetrów pod podłogą. Jak wyjaśnia specjalista z firmy Domeko, w nowo powstających budynkach nie stanowi to problemu, ponieważ odpowiednie rozwiązania są uwzględniane już na etapie projektu łazienki. Jeśli jednak mieszkasz w bloku i chcesz wymienić natrysk na nowy, montaż odpływu podpodłogowego może być utrudniony lub niemożliwy.

Kolejną kwestią jest cena. Na pozór kabina bez brodzika wydaje się być tańsza, ponieważ składa się z mniejszej ilości elementów. Niestety w praktyce jej zakup i montaż oznaczają wyższy koszt niż w przypadku tradycyjnego natrysku. Dlatego, jeśli chcesz przeprowadzić remont w wersji ekonomicznej, warto zainteresować się standardowymi kabinami, które również mogą być bardzo wygodne i estetyczne.

Materiał partnera