Apartamenty na wynajem

Wynajem krótkoterminowy mieszkań – dla kogo taka forma wynajmu apartamentu nad morzem?

Krótkoterminowy wynajem apartamentu jest ciekawą opcją do rozważenia, jeśli szukamy noclegu na wakacje nad morzem. Taka forma wynajmu będzie szczególnie atrakcyjna, jeśli wyjeżdżamy z rodziną lub znajomymi. Komfort i wygoda noclegu jak w hotelu, a także wszelkie udogodnienia dostępne w apartamencie zapewnią nam udane i bezproblemowe wczasy nad morzem.

Dlaczego wynajem mieszkania na krótki okres jest lepszym rozwiązaniem niż nocleg w hotelu lub pensjonacie i dla kogo taka forma wynajmu będzie najodpowiedniejsza? Na to pytanie odpowie ekspert z firmy MS Pro Apartamenty, zajmującej się wynajmem kwater prywatnych w Kołobrzegu.

Dlaczego mieszkanie, a nie hotel?

W hotelu zazwyczaj mamy wyłącznie jeden pokój, a na posiłki idziemy do restauracji. Jest to udogodnienie, jeśli nie spędzamy w hotelu dużo czasu i wszystko mamy przygotowane. Może być jednak problematyczne, jeśli potrzebujemy specjalnej diety. W hotelowej kuchni ciężko przygotować produkty na przykład bezglutenowe. Może się również okazać, że wybór produktów wegańskich będzie ograniczony wyłącznie do warzyw – w tej sytuacji na pewno ze śniadania wyjdziemy głodni.

Apartament wyposażony w kuchnię daje nam możliwość samodzielnego przygotowania posiłków. Dodatkowo zazwyczaj składa się z kilku pokoi, nie ma więc przeszkód, aby wszyscy uczestnicy wyjazdu mieszkali razem, w komfortowych warunkach.

Wynajem apartamentu – czy to się opłaca?

Krótkoterminowy wynajem mieszkania nie jest droższy niż hotel czy pensjonat. Jeśli wyjeżdżamy większą grupą koszty wynajmu rozkładają się na kilka osób. Dodatkowo samodzielne przygotowywanie posiłków jest tańsze. Apartamenty na wynajem zlokalizowane są zazwyczaj w pobliżu atrakcji turystycznych, dzięki czemu odpadają nam koszty dojazdu.

Biorąc pod uwagę wszelkie udogodnienia, a także ciszę i spokój, wynajem mieszkania na wakacje nad morzem jest bardzo opłacalny, dlatego warto wziąć taką formę wynajmu pod uwagę.

Dla kogo wynajem mieszkania będzie najlepszym rozwiązaniem?

Wynajem apartamentu opłaca się zwłaszcza rodzinom z dziećmi lub większym grupom znajomych. Dzięki temu, że każdy ma swój własny pokój, możliwe jest zachowanie komfortu i intymności, z jednoczesną możliwością spotkania się o każdej porze i zjedzeniu na przykład wspólnego posiłku czy obejrzenia filmu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do apartamentu zabrać również zwierzaka – hotele nie zawsze oferują taką możliwość.

Dodatkowo istnieje możliwość wynajęcia apartamentu z dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak dostęp do strefy fitness i SPA czy placem zabaw dla dzieci. Dzięki temu, nawet w przypadku brzydkiej pogody, będziemy mogli zapewnić sobie lub naszym dzieciom rozrywkę.

Materiał partnera