styrobeton

Wykorzystanie styrobetonu i tynków w wykończeniu wnętrz

Wnętrze każdego budynku musi zostać właściwie wykończone, tak by gwarantowało możliwość swobodnej eksploatacji, a jednocześnie zapewniało odpowiednią estetykę. Ważna będzie wytrzymałość na działanie czynników mechanicznych, przekładająca się bezpośrednio na trwałość. W nowoczesnym budownictwie szczególnie istotna jest ponadto izolacyjność termiczna, poszukiwane są więc materiały, które pozwolą na zatrzymanie ucieczki ciepła.

Jak można wykończyć posadzkę?

Wykonanie warstw termoizolacyjnych jest konieczne w przypadku wszystkich przegród zewnętrznych, jednak szczególnie istotne będzie przy posadzkach, zwłaszcza jeśli podłoga jest posadowiona na gruncie. Standardowym rozwiązaniem jest umieszczanie materiału izolacyjnego np. w postaci płyt styrodurowych czy sztywnej pianki poliuretanowej między posadzką a wylewką stanowiącą wierzchnią część podłogi. Wymaga to jednak układania płyt na zakładkę, w przeciwnym razie spowoduje powstawanie szczelin, a tym samym mostków termicznych. Niebezpieczeństwo to można jednak wyeliminować, stosując materiał pozwalający na wykonanie jednolitej powierzchni, taki jak styrobeton. Daje on możliwość uzyskania doskonałych efektów, a przy tym jego ułożenie nie jest kłopotliwe.

Czym jest styrobeton?

Styrobeton to mieszanka składająca się z klasycznego cementu połączonego z granulatem polistyrenowym. Dzięki obecności kulek styropianowych zawierających uwięzione powietrze materiał gwarantuje bardzo dobre parametry termiczne. Jednocześnie jego półpłynna forma pozwala na łatwe rozprowadzanie go po powierzchni. Styrobeton zapewnia nie tylko świetną izolację cieplną, ale jest także ochroną przed rozchodzeniem się hałasu i wibracji, ułatwiając wygłuszenie pomieszczeń. Za bardzo dobrą wytrzymałość na obciążenia odpowiada stanowiący spoiwo cement. Wielką zaletą styrobetonu jest też niewielki ciężar.

Czy styrobeton ma też inne zastosowania?

Poza wylewaniem jastrychów styrobeton może sprawdzić się także przy produkcji elementów prefabrykowanych. Nadaje się też do wypełniania przestrzeni wokół układanych instalacji np. rur kanalizacyjnych lub wodociągowych. Sprawdzi się także przy użytku na zewnątrz np. do izolowania tarasów nad pomieszczeniami użytkowymi.

Układanie termoizolacji stropów i dachów, a także wylewanie podłóg i wypełnień ze styrobetonu najlepiej zlecić wykonawcy mającemu spore doświadczenie w realizacji zadań tego rodzaju. Bardzo dobrym wyborem okaże się firma Kuca. Specjalizuje się ona również w samopoziomujących anhydrytowych wylewkach podłogowych oraz zajmuje się tynkami.

Materiał partnera