ociekacz na sztucce stojak na talerze kuchnia

Wygodne suszenie kuchennego wyposażenia (stojak na kubki, ociekacz na sztućce)

Garnki, kubki, talerze, sztućce – te i wiele innych rodzajów akcesoriów używamy w naszych kuchniach każdego dnia do gotowania i podawania posiłków. Nawet posiadając zmywarkę niekiedy będziemy zmuszeni do umycia niektórych z nich ręcznie. Musimy zatem mieć sposób, by wygodnie i skutecznie je wysuszyć, nie ryzykując jednocześnie, że ulegną uszkodzeniu. Przydatne będą w tym celu artykuły takie jak ociekacze, suszarki i stojaki

Składany ociekacz – na największe akcesoria

Ociekacz zazwyczaj kojarzony jest jako integralny element zlewów. To pokryta żłobieniami metalowa płyta, na której ustawiamy naczynia do góry dnem, by, jak sugeruje nazwa elementu – mogły ocieknąć z wody i wyschnąć. Dzięki żłobieniom ściekająca woda nie zatrzymuje się wewnątrz naczyń, lecz spływa do zlewu. Elastyczny ociekacz to rozwiązanie, które sprawdzi się przede wszystkim w małych kuchniach, w których zlew nie może mieć ociekacza ze względu na ograniczoną ilość miejsca. Ociekacz jest wykonany z elastycznego, miękkiego ale i bardzo wytrzymałego tworzywa, które można położyć w dowolnym miejscu na kuchennym blacie. Idealnie sprawdzi się w suszeniu zarówno metalowych, jak i szklanych czy porcelanowych naczyń. Po zakończeniu suszenia naczyń można go wygodnie umyć w zlewie i ułożyć na dnie szuflady – nie tracimy dzięki temu cennej przestrzeni. Ewentualnie ociekacz elastyczny może zostać wykorzystany do ochrony powierzchni ociekacza zlewowego.

Ociekacze na sztućce

Przybierają zazwyczaj formę kubków, w których sztućce umieszcza się na sztorc. Taka pozycja ułatwia ściekanie wody z umytych przyborów, a także pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Funkcjonalne ociekacze na sztućce, takie jak te dostępne w ofercie firmy Practic posiadają wyjmowaną podstawkę, w której gromadzi się woda – pozwala to zapobiec rozlewaniu się cieczy po kuchennym blacie. Podstawka posiada również nakładki antypoślizgowe. Całość wykonania jest w bardzo efektownym stylu, który idealnie wpisze się w design nowoczesnej kuchni. Otwory w ściankach ociekacza nie tylko przyspieszą wysychanie sztućców – są również detalem dekoracyjnym.

Stojaki i suszarki

Przeznaczone są do suszenia naczyń, których używamy w domu najczęściej – talerzy, misek, szklanek, kubków. Najczęściej skonstruowane są w taki sposób by umożliwić dość swobodne, ale i pewne ułożenie naczyń. Wiele z nich jest składanych, co jest przydatne na czas sprzątania kuchni lub po prostu podczas przeprowadzki. Inne suszarki przeznaczone są do umieszczania w nich konkretnych rodzajów naczyń, np. talerzy. Przy wyborze suszarki lub stojaka warto zwrócić uwagę na wielkość produktu – zbyt mały może być nie wystarczający do pomieszczenia na nim wszystkich umytych naczyń.

Materiał partnera