materac

Wybieramy idealny materac. Piankowy czy sprężynowy?

Wybór między materacem piankowym a sprężynowym jest bardzo częstym dylematem wielu młodych par lub ludzi planujących remont sypialni. Eksperci są zdania, że to indywidualna kwestia. Każdy człowiek posiada różni się wagą, wzrostem, budową ciała, a także posiada inne uczucie twardości lub miękkości. Czy najlepszym rozwiązaniem jest osobisty wybór materaca, z obowiązkowym jego przetestowaniem?

Czym charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe różnią się między sobą w zależnością od typu wypełnienia (sprężyn). Pojawiają się coraz nowsze rozwiązania, jednak na chwilę obecną sprężyny dzielimy na pocket, bonell i multipocket. Wypełnienie typu bonell działa powierzchniowo. Nie występują tu strefy twardości. W wypełnieniu bonell ciężar ciała rozkłada się równomiernie na sąsiednie sprężyny. Owe materace sprawdzają się idealnie dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Często wybierane są przez hotele.

Wypełnienia pocket i multipocket stanowią nowsze rozwiązania. Cechują się charakterystycznymi kieszonkami, które nadają podparcia. Każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszonce, a wszystko łącznie tworzy 7 stref twardości.

Hurtownią internetową, która zajmuje się dystrybucją m.in. materaców piankowych i sprężynowych, jest sklep Eversleep ze Szczecina. Wśród asortymentu sypialnianego można odnaleźć także inne typy materaców, np.: lateksowe, medyczne, dziecięce czy kieszeniowe. Istnieje możliwość zakupu łóżek drewnianych i tapicerowanych, a także stelaży, poduszek ortopedycznych lub ochraniaczy i nakładek.

Cechy materaców piankowych

Materace piankowe składają się z tzw. pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Pierwsza wersja dopasowuje się do sylwetki użytkownika. Jest statyczna i nie przenosi drgań. Nadaje się dla par, u których występuje duża różnica w wadze. W odróżnieniu od materaca sprężynowego, w wersji piankowej użytkownicy mogą mieć twardsze odczucie. Materac będzie także wolniej powracał do swojej pierwotnej postaci (czas reakcji zależy od gęstości piany).

Pianka wysokoelastyczna jest znacznie twardsza i sztywniejsza od poprzedniczki. Z tego powodu jest wybierana często tylko przez osoby, którym odpowiada wysoka twardość materaca. Pianka wysokoelastyczna ma postać gęstej piany, która tworzy stabilną, wytrzymałą i odporną na odkształcenia powierzchnię.

Inną opcję stanowią popularne materace lateksowe, które idealnie i dynamicznie dopasowują się do sylwetki użytkownika. Dają one niezwykle komfortowe odczucie. Taki materac może jednak przenosić lekkie drgania.

Materiał partnera