Zakup domu szeregowego

Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup domu szeregowego

Dom szeregowy to coraz popularniejsza alternatywa dla budynku wolnostojącego. To właśnie na takie rozwiązanie stawiają dziś deweloperzy, dążąc do tego, by inwestorzy otrzymali jak najlepszą jakość. Jeśli decyzja o zakupie takiej nieruchomości została już podjęta, to gratulacje. Ale na co zwracać uwagę, wybierając konkretną inwestycję? Po czym rozpoznać godne uwagi osiedla?

Zalety domu szeregowego

Dom szeregowy, zwany także szeregowcem lub segmentem, ma wiele zalet. Po pierwsze: cena. Taki budynek, pod względem kosztu zakupu, jest czymś pomiędzy mieszkaniem w centrum a domem wolnostojącym na wsi. Za koszt niewiele większy od lokalu w większym mieście otrzymuje się choćby własny ogródek, optymalny metraż, poczucie prywatności i brak hałasu.

Kolejna kwestia to sąsiedztwo. Domy szeregowe zazwyczaj budowane są na zamkniętych, bezpiecznych osiedlach, na których zwykle zamieszkują rodziny z dziećmi. To tworzy atmosferę wzajemnej życzliwości i zaufania.

Mieszkańcy mogą na siebie liczyć i mogą zbudować zgraną społeczność. Przy tym wszystkim jednak nie ma problemu nadmiaru ludzi, jak ma to miejsce w przypadku wielopiętrowych wieżowców w budynkach z wielkiej płyty.  

Ważna jest jakość wykonania

Obecnie budowane domy szeregowe są wykonane z wysokiej jakości materiałów i uwzględniają współczesne potrzeby. Na jedną rodzinę przypada dziś minimum jeden samochód, dlatego w pobliżu trzeba uwzględnić miejsce do parkowania – na podjeździe lub w garażu.

Funkcjonalne układy, duża powierzchnia części dziennej z wyjściem na przestronny ogród, miejsce do pracy i relaksu… Wszystko to składa się na komfortową przestrzeń do życia.

Na co zwracać uwagę, wybierając dom szeregowy dla swojej rodziny?

Wybierając wykonawcę, warto zwracać uwagę nie tylko na jego wcześniejsze realizacje oraz na renomę i opinie. Liczy się także lokalizacja samego osiedla z domami szeregowymi oraz wiele aspektów praktycznych.

Upewnij się, że dana inwestycja powstała z myślą o zapewnieniu mieszkańcom prywatności. Sąsiedzi będą, to oczywiste, ale ważne, by nie mieli oni bezpośredniego kontaktu na przykład z przestrzenią ogrodową. To samo dotyczy hałasów – ściana powinna być na tyle zaizolowana, by nie dało się usłyszeć tego, co dzieje się u sąsiada obok. Tego typu rozwiązania już teraz stosuje firma BKC-INVEST.

Zwracaj uwagę na to, by w pobliżu osiedla znajdowały się najważniejsze punkty usługowo-handlowe oraz przystanki komunikacji publicznej.

Materiał partnera