młot

Właściwości i zastosowanie młotów udarowych

Młoty udarowe to elektronarzędzia zasilane sieciowo, bazujące na energii udaru. Wykorzystuje się je powszechnie w trakcie rozmaitych prac budowlanych, takich jak kucie w betonie i kamieniu, skuwanie posadzek czy też przebijanie ścian. W sprzedaży możemy znaleźć urządzenia dedykowane profesjonalistom, jak również sprzęty stworzone z myślą o amatorach samodzielnych prac remontowych. Różnią się one m.in. w zakresie posiadanych parametrów technicznych. Szczegółową charakterystykę prezentujemy poniżej.

Młoty udarowe na własny użytek

Młoty udarowe do użytku własnego – podobnie jak inne elektronarzędzia dedykowane amatorom – posiadają nieco węższe możliwości robocze. Ograniczenia wynikają zarówno z mocy urządzeń (przeważnie wynosi ona około 600 W), jak i oferowanych funkcji (wiele z nich zwyczajnie nie jest dostępnych).

Mimo słabszych parametrów technicznych, sprzęt tego typu zdaje egzamin przy skromniejszych pracach remontowych, takich jak wymiana posadzek, wiercenie w betonie czy kamieniu. Co więcej, młot umożliwia wkręcanie śrub w drewnie i stali. Wiele modeli urządzeń jest wyposażanych w funkcję wyłączenia udaru i regulacji drgań, dzięki czemu można z nich korzystać w pełni komfortowy sposób – tłumaczy przedstawiciel firmy Rolmasz prowadzącej sprzedaż profesjonalnych elektronarzędzi i hydrauliki siłowej, w tym szerokiego asortymentu młotów udarowo-obrotowych, wyburzeniowych i wielu innych.

Młoty udarowe dla profesjonalistów

Profesjonalne młoty udarowe to elektronarzędzia zróżnicowane pod względem parametrów technicznych, przeznaczone do codziennej zintensyfikowanej pracy. Wyróżniają się samym wyglądem, okazałą wielkością i ciężarem. Moc urządzeń jest dwukrotnie wyższa, niż w przypadku modeli amatorskich – wynosi około 1200 W. Częstotliwość drgań oscyluje natomiast wokół wartości 4000 na minutę. Drgania można tłumić przy pomocy dodatkowych funkcji młota – jest to wskazane z uwagi na bezpieczeństwo i komfort pracy operatora. Właściwości młotów profesjonalnych predestynują je do użytkowania przy najbardziej skomplikowanych, ciężkich i inwazyjnych pracach budowlanych, z wyburzeniami włącznie. Każda ekipa budowlana powinna posiadać na wyposażeniu choć jedno takie narzędzie. Dzięki temu prace będą mogły być wykonane w pełni sprawnie, szybko i bez zbędnych przeszkód.

Materiał partnera