Wilanów

Wilanów czy Ursynów? Gdzie zamieszkać?

Dwie południowe, sąsiadujące ze sobą dzielnice Warszawy – Wilanów i Ursynów – pod wieloma względami są podobne. Nie brak tu też pewnych różnic, które warto wziąć pod uwagę, jeśli rozważamy, w której z dzielnic kupić swoje nowe mieszkanie. Porównajmy ich atrakcyjność dla potencjalnych mieszkańców.

1. Komunikacja

Obie dzielnice położone są w podobnej odległości od centrum miasta. Jeśli ktoś porusza się własnym samochodem, czas dojazdu będzie w obu przypadkach podobny. Porównując ze sobą rozbudowę sieci komunikacji miejskiej, trzeba przyznać, że w takim zestawieniu wygrywa Ursynów. Do dzielnicy dojedziemy I linią metra. Nadmieńmy jednak, że mieszkańcy Wilanowa w najbliższym czasie będą mogli cieszyć się nową linią tramwajową, co ułatwi dojazd do najważniejszych miejsc w stolicy.

2. Atrakcyjność

Od lat Wilanów cieszy się dużym uznaniem samych Warszawiaków, którzy już w 2017 roku uznali tę dzielnicę za najbardziej atrakcyjną, jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe (Ranking dzielnic Warszawy pod względem atrakcyjności warunków życia, GUS 2017). Ursynów w tym zestawieniu zajął dobre, 7. miejsce. Wilanów to również jedna z tych dzielnic, które w odczuciu mieszkańców należą do najbezpieczniejszych i najbardziej zadbanych.

3. Walory turystyczne

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, bez wątpienia wygrywa Wilanów. Już choćby sama obecność zamku Króla Jana III Sobieskiego przyciąga turystów. W obrębie dzielnicy znajduje się też Mauzoleum Stanisława Kostki i Aleksandry Potockich czy Muzeum Plakatu oraz zabytkowe kościoły. Oprócz tych ostatnich trudno wskazać jakieś szczególnie atrakcyjne miejsca dla turystów na terenie Ursynowa. 

4. Możliwości rekreacyjne

Trzeba przyznać, że w całej Warszawie nie brak terenów zielonych i ścieżek rowerowych, które pozwoliłyby na aktywny wypoczynek. W obu dzielnicach znajdziemy ciekawe miejsca do uprawiania sportu czy spacerów. Szybko uda nam się również wydostać z miasta i dojechać np. w okolice Lasu Kabackiego. Nieznaczną przewagę Wilanowa stanowi sąsiedztwo Wisły i ścieżki rowerowe wzdłuż Wału Zawadowskiego.

5. Projekty inwestycyjne

W obu dzielnicach buduje się dużo. Z jednej strony inwestycje na Ursynowie przyciągają ceną (średnio za metr zapłacimy 9150 zł, podczas gdy w Wilanowie ceny te sięgają 10 000 zł). Z drugiej strony wilanowskie inwestycje przyciągają nowoczesnością, kameralnym klimatem, niepowtarzalną elegancją.

Wystarczy spojrzeć choćby na projekt Rezydencje Pałacowa, by zobaczyć, na jaką jakość stawiają deweloperzy w tej dzielnicy. Niska zabudowa, najlepszej jakości materiały, a do tego szyk i klasa, o jakich można pomarzyć. Wszystko to wpisane w panoramę dzielnicy, która nie straszy potężnymi molochami, a stawia na eleganckie wille.

Sąsiadujące ze sobą dzielnice, Ursynów i Wilanów, są równie atrakcyjne dla mieszkańców. Każdy musi rozważyć, jakie aspekty są dla niego najistotniejsze i, kierując się nimi, wybrać projekt deweloperski na miarę własnych potrzeb i możliwości finansowych.

___

Ceny podano za portalem sonarhome.pl [stan na 1 września 2019]

Materiał partnera