nawilżacze i oczyszczacze powietrza

Walka z suchym oraz zanieczyszczonym powietrzem. Nawilżacze i oczyszczacze powietrza w palcówkach wychowawczo-edukacyjnych

Suche powietrze w pomieszczeniach najbardziej doskwiera w sezonie grzewczym, dlatego też jesienią i zimą warto zdecydować się na korzystanie z nawilżacza i oczyszczacza powietrza. Jest to wskazane szczególnie w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci, czyli np. placówkach wychowawczo-edukacyjnych, gdyż suche powietrze może powodować dolegliwości takie jak bóle głowy, problemy z zatokami lub dolegliwości alergiczne.

 

Jakie zalety ma stosowanie nawilżaczy powietrza?

 

Nawilżacz powietrza to urządzenie, które korzystnie wpływa na wilgotność powietrza. Dzięki temu, że ją podwyższa, sprawia, że suche powietrze nie jest uciążliwe dla dzieci, przez co skutecznie pozwala uniknąć m.in. kaszlu, suchości skóry bądź śluzówki oczu. Należy pamiętać, że suche powietrze obniża odporność organizmu, przez co jest on bardziej narażony na wirusy i alergeny, co w praktyce skutkuje częstszymi infekcjami. Aby wilgotność była prawidłowa i nie przekraczała 60%, warto stosować nawilżacze powietrza – wśród dostępnych na rynku są urządzenia: parowe, ultradźwiękowe i ewaporacyjne. Zależnie od rodzaju, różni się sposób wytwarzania w nich pary:

  • nawilżacz parowy gotuje wodę przy użyciu specjalnej grzałki i wypuszcza parę,
  • nawilżacza ultradźwiękowy rozbija cząsteczki wody, przez co wytwarza mgiełkę,
  • nawilżacz ewaporacyjny odparowuje wodę z wkładu nawilżającego.

W placówkach edukacyjno-wychowawczych warto stosować nawilżacze, które mają także funkcje oczyszczania powietrza. Dzięki takiemu połączeniu można uzyskać czyste powietrze najwyższej jakości.

Czemu warto stosować oczyszczacze powietrza w pomieszczeniach, w których są dzieci?

Obecnie bardzo trudno o dobrą jakość powietrza. W pomieszczeniach występuje wiele zanieczyszczeń, drobnoustrojów, smog oraz roztocza. To groźne dla wszystkich, jednak szczególnie niekorzystne dla najmłodszych – podkreśla specjalista z firmy EKO-DOM z Łodzi.

 Zdają sobie z tego sprawę placówki wychowawczo-edukacyjne i coraz częściej dbają o to, by polepszyć jakość powietrza przy użyciu oczyszczaczy. Co warto podkreślić, to dzięki urządzeniom można w krótkim czasie sprawić, że przestrzeń będzie wolna od znajdujących się w powietrzu szkodliwych substancji. To idealne rozwiązanie w placówkach takich jak żłobki, przedszkola, szkoły i wszelkie inne miejsca, w których przebywają dzieci. Dużą różnicę w jakości powietrza odczują dzieci cierpiące na różnego rodzaju alergie, a także choroby typu astma. Ponadto, oczyszczacz powietrza poprawi także samopoczucie pozostałych maluchów.

Materiał partnera