dekoracja ażurowa

W jakich wnętrzach sprawdzi się dekoracja ażurowa na ścianach?

Odpowiednio dopasowane dekoracje ścienne nadają wnętrzom wyjątkowego, indywidualnego charakteru. Pustą ścianę możemy ozdobić obrazem, lustrem czy rodzinnym zdjęciem, jednak coraz większą popularność zyskują ażurowe panele dekoracyjne. Jak powstają? W jakich wnętrzach najlepiej się sprawdzą? Na te oraz inne pytania odpowiemy w artykule. Zapraszamy!

Panele ażurowe – ścienna drewniana dekoracja o wielu zastosowaniach

Bez wątpienia – nawet niewielki szczegół może nadać wnętrzu niebanalnego charakteru, akcentując jego styl. W ostatnim czasie coraz chętniej wybieramy trwałe drewniane dekoracje ścienne. Producenci oferują zarówno drewniane obrazy na ścianę, panele ścienne, napisy, jak i panele ażurowe na ścianę.

W tym artykule skupimy się na modnych panelach ażurowych. Jakie są ich zalety? Gdzie można je zastosować?

Panele wyróżniają się wyjątkową trwałością i oryginalnością. Można wykonać je praktycznie w każdym rozmiarze, kolorze i kształcie. Panele ażurowe doskonale będą prezentować się w każdym pomieszczeniu – niezależnie od przeznaczenia – bez przeszkód można zamontować je zarówno w przestronnym salonie, jak i w niewielkim pokoju dziecięcym, sypialni, wiatrołapie, czy w wąskim i długim korytarzu. Godnym polecenia producentem drewnianych dekoracji ściennych, w tym także wysokiej jakości paneli ażurowych, jest firma SARTS.

Dekoracja ażurowa na ścianach – do jakich wnętrz pasuje?

Dekoracja ażurowa daje szerokie możliwości – bez ograniczeń możemy wybrać jej wielkość, kształt, wzór oraz kolor, dzięki czemu można zamontować ją właściwie w każdym wnętrzu. Warunkiem jest oczywiście odpowiedni dobór panelu – jego wzoru i koloru do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze.

W stylu loftowym doskonale sprawdzą się panele ażurowe w czarnym kolorze, podkreślającym minimalistyczny charakter wnętrza. Świetnie prezentować się będą zarówno panele ażurowe z motywem roślinnym, jak i dekoracje proste, minimalistyczne, z niewielką ilością zdobień. Można wybrać zarówno dekoracje prostokątne, jak i okrągłe, a także dekoracje w kształcie kwadratu.

Styl boho to umiłowanie natury – drewno jest zaś jej nieodłącznym elementem, dlatego też i we wnętrzach boho także królować mogą wyjątkowe panele ażurowe na ścianę. We wnętrzu w stylu boho doskonale sprawdzą się dekoracje ażurowe w naturalnym kolorze drewna. Niebanalnego charakteru dodadzą wnętrzom dekoracje w kształcie koła, z roślinnym motywem.

Wnętrze w stylu glamour możesz ozdobić panelami ażurowymi w dodającym elegancji i blasku, czarnym kolorze. Możesz zastosować zarówno panel ażurowy z motywem roślinnym, jak i wcielić w życie własny pomysł, zlecając stworzenie unikatowego panelu z wybranym przez siebie wzorem.

Materiał partnera