sypialnia

Jak urządzić sypialnię w stylu nowoczesnym?

Obecnie mamy możliwość urządzenia mieszkania w dowolnym stylu. Możemy swobodnie czerpać z czasów Ludwika XIV lub przeciwnie – sięgać po nowoczesne meble wykonane z myślą o potrzebach współczesności. Dziś przyjrzymy się sypialni. Jak urządzić ją zgodnie z najnowszymi trendami? Niebanalne i nowoczesne meble włoskie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

Łóżko – serce nowoczesnej sypialni

Bez dwóch zdań – najważniejszym elementem sypialni jest łóżko! Wszystkich innych sprzętów mogłoby tam nie być, ale to właśnie łóżko decyduje o tym, że dane pomieszczenie nazywamy sypialnią. Jednocześnie sprzęt ten zajmuje najwięcej przestrzeni, więc narzuca styl, w jakim utrzymane będzie wnętrze. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnego łóżka? Oddajmy głos ekspertowi z firmy Italiastyle.pl:

Wybór łóżka jest jedną z najtrudniejszych meblowych decyzji. Od jakości snu zależy jakość życia, więc najgorsze, co można zrobić, to oszczędzać na łóżku. Musi być wygodne! Komfort snu to jednak zaledwie początek. Trzeba też zastanowić się, jakich dodatkowych funkcji potrzebujemy. Chcemy łóżka z pojemnikiem na pościel czy bez? Z wezgłowiem czy bez? No i oczywiście – w jakim stylu i z jakich materiałów?

Jeśli chodzi o to ostatnie, najbardziej przyjazne człowiekowi są materiały naturalne. Drewno, skóra, tkaniny takie jak len i bawełna sprzyjają zdrowiu snu. Przykładem mebla, do którego wykonania zastosowano dobre jakościowo materiały pochodzenia naturalnego, jest łóżko sypialniane Carlotta o wymiarach 180 × 200 cm. Rama jest wykonana z litego drewna dębowego, a wezgłowie z prawdziwej włoskiej skóry.

Komfort i styl w sypialni

Sen jest lepszy w pięknym otoczeniu. Jeżeli lubimy nowoczesność, warto przyjrzeć się meblom importowanym z Włoch. Wyróżniają się one nowoczesną linią – prostą i łagodną, ale nie nudną. Dzięki drobnym akcentom różnią się one od mebli dostępnych w krajowych sieciówkach meblarskich. Łagodne kolory, takie jak biel, pastelowa zieleń, szarość i błękit sprzyjają stworzeniu harmonijnej kompozycji. W takim otoczeniu sen będzie ożywczy, a poranki rześkie.

Aby sypialnia była w pełni komfortowa, łóżko nie wystarczy. Należy je uzupełnić o takie sprzęty, jak:

  • szafki nocne, w których przechowujemy rzeczy, które chcemy mieć pod ręką przed snem, w nocy i po przebudzeniu,
  • lampki nocne – dla osób, które doceniają subtelny urok bocznego oświetlenia lub po prostu lubią czytać przed snem,
  • szafa, w której będziemy przechowywać pościel, bieliznę pościelową, piżamy, szlafroki. Pojemna szafa przyda się szczególnie wtedy, kiedy sypialnia jest połączona z garderobą.

To absolutne minimum. Dobór mebli do sypialni zależy od jej metrażu i tego, do czego to pomieszczenie będzie nam służyć oprócz odpoczynku nocnego. Warto pamiętać, że nowoczesne meble są nie tylko piękne, ale też dopracowane i funkcjonalne. Dzięki temu codzienne korzystanie z sypialni staje się czystą przyjemnością.

Materiał partnera