oslony okienne rolety

Typy osłon okiennych

Estetyczne, eleganckie i odpowiednio dobrane osłony okienne potrafią upiększyć każde wnętrze. Poza aspektami wizualnymi, pełnią też niezwykle ważne funkcje – chronią przed promieniowaniem słonecznym oraz zapewniają największą prywatność. Warto więc zainwestować w gustowne osłony, które dzielą się przede wszystkim na wewnętrzne i zewnętrzne. Wśród nich niepodzielnie królują rolety i żaluzje. Które wybrać?

Rolety do okien – czy sprawdzą się u Ciebie?

Nikogo nie dziwi już fakt, że rolety można podziwiać w większości domów. Czy wiesz, że Egipcjanie już w starożytności używali ich do ochrony przeciwsłonecznej? Powstawały z solidnej trzciny, która skutecznie zabezpieczała przed silnymi upałami. Obecnie prym wiodą rolety z aluminium i drewna, które można dowolnie zwijać oraz rozwijać, zależnie od własnych preferencji.

Tak więc rolety doskonale chronią przed nasłonecznieniem. Ponadto dają możliwość wyboru stopnia transparentności, dzięki czemu można decydować o zaciemnieniu pomieszczeń. Do wyboru są nawet lekko przezroczyste lub podgumowane produkty. Na rynku kupisz te osłony okienne o przeróżnych kształtach, fakturach i kolorach, w wersji wolnowiszącej, w prowadnicy, typu dzień-noc, aluminiowe, drewniane, plisowane, a także z tkanin. Każdy zakup można skonsultować ze specjalistą, który ułatwia dobór osłon do danych okien.

Ponadto producenci oferują rolety zewnętrzne, które równie skutecznie poprawiają izolację termiczną i zapewniają największą prywatność domownikom. Poza tym mają funkcje przeciwwłamaniowe, chronią przed hałasem i destrukcyjnymi czynnikami atmosferycznymi. Latem blokują dopływ światła, a zimą zatrzymują przyjemne ciepło w budynku. To praktyczne rozwiązanie dla każdego!

Żaluzje okienne – jakie mają zalety?

Żaluzje to niezwykle praktyczne elementy, które odbijają promienie słoneczne nawet w 98%. Odporne na skrajne temperatury i wilgoć, również występują w eleganckiej wersji drewnianej i praktycznej aluminiowej. Składają się z listewek, zwanych lamelkami. Montowane w poprzek okna, obracają się nawet o około 180 stopni, co umożliwia kontrolowanie dopływu światła słonecznego

mówi specjalista z firmy DE-BO.

Bogaty wybór żaluzji i ich kolorów pozwala stworzyć niepowtarzalne stylowe wnętrza. Ponadto ich pielęgnacja jest naprawdę łatwa – wystarczy od czasu do czasu przetrzeć lamelki wilgotną ściereczką.

Podsumowując, warto postawić na osłony okienne takie jak rolety lub żaluzje. Praktyczne, korzystne cenowo i atrakcyjne wizualnie chronią przed upałami, zapewniają prywatność, a nawet mają funkcje antywłamaniowe, tak jak rolety zewnętrzne.

Materiał partnera