trawa rolowana odcinana od gruntu

Trawa na metry produkowana metodą na folii i odcinana od gruntu

Alternatywą dla sianej trawy jest trawa na metry. Jeśli zależy Ci na szybkim efekcie, nie masz czasu aranżować przestrzeni w ogrodzie albo nie ufasz swoim umiejętnościom, propozycja gotowego podłoża jest bardzo kusząca. Pozostaje jednak pytanie, jaki rodzaj trawy na metry wybrać. Na rynku dostępne są zarówno trawy produkowane metodą na folii, jak i odcinane od gruntu. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poznaj wszystkie produkty.

Trawa na metry produkowana metodą na folii – przeznaczenie i cechy charakterystyczne

Trawa z folii jest bardzo gęsta i odporna na deptanie. Można po niej chodzić tuż po rozłożeniu. Dzięki technikom wykorzystywanym przy jej produkcji chronione są korzenie, co w nowym miejscu ułatwia przyjęcie się trawy. Nic więc dziwnego, że najczęściej wykorzystuje się ją, jako dywanowe trawniki ogrodowe. Trzeba jednak liczyć się z wyższą ceną takiego rozwiązania.

Trawa produkowana na folii, to droższe rozwiązanie od trawy odcinanej od gruntu. Wpływ na większe koszty utrzymania ułożonego z niej trawnika ma fakt, że wymaga intensywniejszej pielęgnacji. Jest za to naprawdę okazała, dzięki czemu o wiele lepiej sprawdza się w przydomowych ogródkach. Ma mocniejszy system korzeniowy, co sprawia, że nie jest podatna na przesuszenie

– tłumaczy pracownik firmy Trawa z Rolki.

Gęsta, mocna i odporna trawa z folii zazwyczaj kupowana jest przez osoby prywatne, które chcą wyłożyć ją w swoim przydomowym ogrodzie. Bardzo często używają jej także projektanci wnętrz do tworzenia zielonych tarasów.

Trawa na metry odcinana od gruntu – przeznaczenie i cechy charakterystyczne

Trawa odcinana od gruntu jest mocna i podobnie jak trawa z folii odporna na deptanie. Już w chwili zakładania jest gęsta i wyróżnia się intensywnie zielonym, soczystym kolorem. Producenci traw na metry sieją ją na gruncie, a gdy urośnie, ścinają i rolują w pasy. Taki rodzaj trawy świetnie sprawdza się na bardzo dużych terenach, a nawet powierzchniach rekreacyjnych (typu boiska), gdzie potrzeba trawy niewymagającej i wytrzymałej.

Trawy na metry odcinana od gruntu, to idealna propozycja dla osób, które nie mają czasu na codzienne zabiegi pielęgnacyjne ogrodu. Ułożony dzięki niej trawnik wystarczy nawadniać, kosić i od czasu do czasu nawozić. To główna różnica dzieląca wyżej wskazane rodzaje. Pozostałe stanowi kolejno koszt utrzymania i technika produkcji.

Materiał partnera