Top 4 roslin idealnych dla domow i mieszkan

Top 4 roślin idealnych dla domów i mieszkań

Rośliny to nieodłączny element ozdobny każdego domu i mieszkania. Przede wszystkim ożywiają one wnętrze i nadają mu przytulnego i ciepłego charakteru. Co ciekawe, niektóre gatunki roślin skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń i szkodliwych substancji, a tym samym pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. Poznaj 4 rośliny, które warto mieć w swoim domu!

Storczyki

Storczyki to jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych, które zachwycają wszystkich swoimi pięknymi i dorodnymi kwiatami. Z powodzeniem zdobią one niemal każde pomieszczenie w mieszkaniu lub w domu. W szczególności ich mniejsze wersje ustawiane są w eleganckich doniczkach na kuchennych parapetach.

Storczyki dostępne w Centrum Ogrodniczym Ogród Śląski oczyszczają powietrze i uwalniają tlen, w związku czym warto umiejscowić je także w miejscach, w których często się relaksujemy, takich jak sypialnie lub salony.

Rośliny owadożerne

Rośliny owadożerne, podobnie, jak storczyki mogą być bez problemu hodowane w domu. W Polsce najpopularniejszymi rodzajami jest m.in. rosiczka, która ma wydłużone liście pokryte włoskami i kroplami wabiącymi owady. Muchołówka odznaczająca się czerwonym lub zielonym kolorem oraz dzbanecznik z charakterystycznymi dzbankami.

Tego typu rośliny świetnie sprawdzą się w kuchni, w której uchronią przygotowywane potrawy przed owadami.

Drzewka cytrusowe

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w doniczkach mogą rosnąć wszystkie gatunki cytrusów. Co więcej, do ich pielęgnacji potrzebna będzie wyłącznie ziemia do kwiatów oraz niewielka, głęboka doniczka z otworami na dnie.

Warto pamiętać o tym, że drzewka cytrusowe muszą mieć zapewniony odpowiedni dostęp do światła. Nie mogą być to jednak bezpośrednie promienie słoneczne, a rozproszone światło. Najczęściej ustawiane są one przy oknach lub na parapetach.

Palmy

Uprawianie palm w doniczkach to natomiast propozycja dla właścicieli domów i mieszkań w stylu boho lub urban jungle. Egzotyczne rośliny na tle innych, wyróżniają się nietypowym i dekoracyjnym wyglądem, dlatego też tak naprawdę będą pasować się do każdego wystroju wnętrza. Aby cieszyć się ich wieloletnich wyglądem, trzeba jednak pamiętać o ich obfitym podlewaniu.

Gatunki dostępne w Ogrodzie Śląskim zajmującym się sprzedażą roślin tropikalnych na Śląsku nazywane są również zdrowymi roślinami. Palma bambusowa oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji i sprzyja lepszemu nawilżeniu. Z kolei palma areka pomaga w eliminowaniu kurzu z pomieszczeń, a co za tym idzie, doskonale nadaje się do domów alergików.

Materiał partnera