Tablica kredowa w Twoim stylu

Wbrew pozorom może ona mieć wiele odsłon, które zaprezentujemy poniżej, a Twoim zadaniem będzie wybór najlepsze opcji dla siebie. Wszyscy powinni mieć w swoim domu tablicę kredową, która okazuje się przydatna na każdym kroku. Dla dzieci, dla dorosłych czy dla młodzieży – korzystać z niej można bez żadnych ograniczeń wiekowych. Zobacz, jaki rodzaj kredowej tablicy odnajdzie się w Twoim stylu.

Dla praktycznych

Po pierwsze, kredowe tablice można znaleźć w domach, gdzie panuje porządek, organizacja i konieczność planowania. Dzieje się tak bardzo często w przypadku rodzin wielodzietnych, kiedy to rodzice muszą kolejno pamiętać o wszystkich zebraniach, zajęciach dodatkowych i innych terminach, które też potrafią zmieniać się z minuty na minutę. W takich sytuacjach powstaje już przymus korzystania z różnego rodzaju pomocy, którą właśnie może stać się tablica kredowa.

Na niej możesz zapisywać najważniejsze spotkania, terminy i wydarzenia z podziałem na poszczególne dni tygodnia czy miesiące. Również taka tablica powinna sprawdzić się u osób zapracowanych, którzy żyją według kalendarza i mimo rozwoju technologii, warto jednak czasami zapisać coś zwyczajnie na tablicy. Podobnie można wymienić osoby, które po prostu lubią prowadzić tryb życia jak w zegarku i chcą dokładnie wiedzieć jaki mają plan na najbliższy tydzień.

Dla rodzinnych

Tutaj znowu musimy odnieść się do rodzin z dwójką, a nawet siódemką dzieci, kiedy to trzeba również zaplanować podział obowiązków domowych. Za pomocą tablicy można sprytnie i praktycznie rozpisać co, kto i kiedy powinien zrobić. Wtedy tablica też musi zawisnąć w najczęściej uczęszczanym pokoju i najlepiej widocznym miejscu, aby każdy miał do niej dostęp i mógł sobie ewentualnie przypomnieć, że właśnie dzisiaj mija „termin” wynoszenia śmieci. W ten sposób może poprawić się komunikacja w Waszym domu, a przy okazji wszystkie prace domowe będą wykonywane na czas i przez wszystkich domowników.

Z kolei innym zadaniem kredowej tablicy w rodzinnym domu może być zwyczajna zabawa, jak na przykład kalambury. Wystarczy rozstawić tablice w pokoju dziennym i zacząć wymyślać najróżniejsze gry, przy których wszyscy na pewno będziecie się świetnie bawić.

Dla troskliwych

Dobrym pomysłem jest także powieszenie nawet niedużej tablicy kredowej w kuchni, bo to przecież tam najczęściej spędza się czas. W takim miejscu każdy będzie mógł przeczytać, co nowego napisałeś. Dla męża, narzeczonej czy dzieci można napisać kilka miłych słów, które z rana mogą zdecydowanie poprawić humor, dodać otuchy lub rozśmieszyć. To może być naprawdę przyjemne uczucie, a zwłaszcza jeśli i Ty również możesz spodziewać się podobnych powitań i czułych słów.

Dla niezmotywowanych

Na tablicy kredowej znajdzie się też miejsce na Twoje ulubione cytaty i powiedzenia motywujące, które znajdziesz w internecie, książkach albo usłyszysz w radiu. Wszędzie znajdziesz inspirację, która później może dawać Ci ogrom energii do działania. Niektórzy właśnie potrzebują takich słów uznania i zmobilizowania do podjęcia nowych wyzwań, dlatego warto zapisać je i utrwalić na swojej tablicy, a w ciągu całego tygodnia możesz czytać je i powtarzać sobie bez końca.

Dla dzieci i młodzieży

Z pewnością tablica przyda się dzieciom do wyładowania swojej energii poprzez malowanie i rysowanie kredą. Mogą w ten sposób wyrazić swoje uczucia, uczyć się pierwszych literek i cyferek albo też rozpocząć swoją pasję do zajęć artystycznych. Warto rozwijać takie umiejętności wśród dzieci już od najmłodszych lat, a później kredowa tablica może okazać się świetną pomocą naukową. Dla młodzieży czy studentów to rewelacyjna szansa na lepsze zapamiętywanie i notowanie materiału do nauki, jak na przykład najważniejsze słówka i zwroty po angielsku albo podstawowe wzory matematyczne.

Dla wielbicieli designu

Może trudno to sobie wyobrazić, ale właśnie taka zwykła tablica kredowa w wielu domach służy również za element dekoracyjny. Wystarczy, że jest ona ładnie oprawiona lub też posiada namalowany na jej powierzchni obraz, który oczywiście możesz wykonać samodzielnie. Jeśli nie grafika, to wystarczy motto lub sentencja, o których też już wcześniej mówiliśmy. Również w przypadku powieszenia tablicy w kuchni, można wykorzystać ją do opisania przypraw czy ziół, które znajdują się na półkach. Liczy się przede wszystkim Twoja kreatywność!

Materiał partnera