Naturalna świeca zapachowa

Świeca zapachowa jako doskonały pomysł na prezent

Wprowadzające nastrój i przytulną atmosferę świece zapachowe są chyba najczęściej wybieranymi akcesoriami, gdy chodzi o upominki. Piękny aromat czy oryginalny kształt to jednak nie wszystko, by świeczka była zadowalającym prezentem. Produkowane na bazie bezpiecznych, ekologicznych materiałów świece naturalne, umieszcza  się w ozdobnych słoiczkach albo eleganckich szklanych opakowaniach. To właśnie te modele stanowią dzisiaj najczęstszy wybór.

W jakich okolicznościach świece zapachowe stanowią najlepszy pomysł na prezent?

Elegancki drobiazg w postaci świecy zapachowej możesz wręczyć znajomym, którzy zaprosili Cię do nowo wybudowanego domu. Parapetówka to idealna okazja do tego, by świecami w ozdobnych, szklanych pojemnikach obdarować gospodarzy. Jeśli nie jesteś pewien ich upodobań, zdecyduj się na łagodny zapach, na przykład wanilię i uniwersalną kolorystykę świecy.

Oryginalny pomysł na prezent w postaci świecy zapachowej sprawdzi się również w trakcie świąt. Na zimowe dni możesz wybrać model z aromatem komponującym się z klimatem bożonarodzeniowym. Taka świeca posłuży obdarowanej osobie, jako element świątecznego wystroju. Jej dom wypełni się cudownym zapachem pierników albo cynamonu.

Ekologiczne i naturalne świece sojowe w pięknych, eleganckich opakowaniach

Naturalne świece stały się bardzo popularne. Tworzone zazwyczaj w małych, rodzinnych pracowniach stanowią nietuzinkowe, oryginalne akcesoria. Wosk sojowy, z którego często są wyrabiane, ma łagodny zapach i dobrze komponuje się z różnymi olejkami eterycznymi, zapachowymi. Najważniejsze jest jednak to, że świece wykonane z wosku sojowego nie zawierają pestycydów. Stanowią ekologiczną alternatywę dla klasycznych świec parafinowych.

Brak szkodliwych oparów i szereg innych zalet świec sojowych sprawił, że ich produkcją zajmuje się coraz więcej firm.

W naszych świecach stosujemy drewniane, naturalne knoty, które wolne są od substancji chemicznych. Palą się one małym i iskrzącym płomieniem przypominającym dźwięk palącego się drewna w kominku. W ten sposób zapewniają dodatkowe walory słuchowe. Starannie wyselekcjonowane zapachy inspirowane są natomiast naszą pasją do podróży. Każdy z nich to połączenie kilku nut zapachowych, które przenoszą w najdalsze zakątki świata, rozpoczynając od różnych regionów Włoch aż po kraje Dalekiego Wschodu – mówi właściciel pracowni PAOLO ARGENTO.

Pamiętaj więc, że prezent w postaci świeczki nie musi być sztampowy. Dziś najczęściej wybiera się akcesoria oryginalne, ekologiczne i gustowne jednocześnie!

Materiał partnera