drzwi

Stylowe wypełnienia drzwiowe? Spróbuj PVC!

Nowoczesne drzwi zbudowane są z elementów konstrukcyjnych, (takich jak rama skrzydła drzwiowego oraz ościeżnica), odpowiadających za ich stabilność, a także z elementów dekoracyjnych w postaci wypełnień drzwiowych. Wypełnienia nie są jednak wyłącznie ozdobą drzwi – w znacznym stopniu wspomagają ich prawidłowe funkcjonowanie. Z czego zbudowane jest wypełnienie drzwiowe? Przykłady nowoczesnych wypełnień drzwiowych.

Czym właściwie jest i z czego składa się wypełnienie drzwiowe?

Konstrukcja drzwi przypomina budową konstrukcję okienną, z tą jednak różnicą, że w przypadku drzwi, zamiast szyby okiennej, jest wypełnienie drzwiowe w formie specjalnego panelu. Wypełnienie drzwiowe jest zatem istotnym elementem drzwi wejściowych, stanowiąc ich ciekawe i eleganckie uzupełnienie.

Wysokiej jakości wypełnienie drzwiowe składa się zwykle z blachy aluminiowej o grubości 1 mm, obustronnie pokrytej pianką poliuretanową oraz płytą HPL2. Całkowita grubość wypełnienia drzwiowego wynosi 36 mm. Wypełnienia mogą być zarówno minimalistyczne, jak i zdobione – proste i bardziej skomplikowane. Dzięki różnorodnym wypełnieniom, można z powodzeniem dopasować drzwi do architektury budynku oraz stylistyki wnętrz. Godną polecenia firmą, oferującą najwyższej jakości drzwi i systemy okienne, jest Okno-Pl w Świebodzinie.

Najpopularniejszym rozwiązaniem są drzwi z wypełnieniem wkładanym w skrzydło. Wypełnienia drzwiowe mogą być ozdobione ramkami, elementami szklanymi, aplikacjami lub frezami.

W wysokiej jakości drzwiach, elementy dekoracyjne wypełnień drzwiowych wykonane są wyłącznie ze stali nierdzewnej. Dzięki ich dwustronnemu zastosowaniu, drzwi prezentują się elegancko i estetycznie zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz pomieszczenia.

Wypełnienia drzwiowe w wersji klasycznej

O estetyce wypełnień drzwiowych decydują ramki dekoracyjne, aplikacje lub frezy. Sprawdzeni producenci oferują wypełnienia dostępne w wielu rozmaitych wariantach, które z powodzeniem można dostosować do wyglądu i charakteru domu. Wśród najpopularniejszych i najchętniej wybieranych wypełnień są modele ze szkleniem w formie witraża, który sprawia, że drzwi wyglądają wyjątkowo stylowo i elegancko.

Wypełnienia drzwiowe klasyczne to prostota form i kształtów. Najczęściej pojawiają się w formie paneli z pionowymi, prostymi przeszkleniami zamkniętymi w stalowych ramkach.

Wypełnienie drzwiowe w formie nowoczesnej

Nowoczesne wypełnienia drzwiowe to zwykle asymetryczne wzory, łukowate ramki, a także przeszklenia w formie łuków i fal. Tego typu wypełnienia drzwiowe sprawdzą się doskonale w nowoczesnym budownictwie, podkreślając wyjątkowość i niepowtarzalny styl architektury.

Materiał partnera