Sprzedaż dachów. Jakiej firmie zaufać?

Wszystkie elementy użyte do budowy naszego domu są ważne, bo to od nich i ich fachowego wykorzystania zależy właściwa wytrzymałość i trwałość. Solidne fundamenty to podstawa, a solidny dach to okrycie konstrukcji. Oczywiście istotna jest dla nas także estetyka i cena. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w materiały do budowy konstrukcji i pokrycia dachu, by w dobrej cenie kupić produkty dobrej jakości pod każdym względem?

Czego potrzebujemy do budowy dachu?

Niezależnie od konstrukcji dachu naszego domu (np. więźba krokwiowa, czy jętkowa), do jego wykonania będziemy potrzebować sporo elementów. Jak mówi nam przedstawiciel hurtowni dekarskiej PRIMAR z Poznania, możemy kupić pojedyncze elementy lub gotowe, skompletowane więźby dachowe, łaty i kontrłaty, które pozwalają na wykonanie szkieletu konstrukcji dachu. Potrzebne nam będzie również ocieplenie dachu – na przykład ocieplenie nakrokwiowe, czyli ocieplenie układane od zewnętrznej strony dachu. Jego wykonanie wymaga nieco większego nakładu pracy niż wykonanie ocieplenia w technologii międzykrokwiowej lub podkrokwiowej, jednak ma dwie bardzo ważne zalety. Po pierwsze, tworzy jednorodną otulinę dachu, dzięki czemu eliminujemy tzw. mostki termiczne. Druga kwestia: stosując ocieplenie nakrokwiowe, nie zmniejszamy kubatury pomieszczeń. Elementy więźby dachowej mogą nawet pozostać od wnętrza odkryte. Kolejna część dachu to pokrycie właściwe, a więc na przykład dachówki, blachodachówki, papa, czy gonty bitumiczne.

Gdzie najlepiej kupić dach?

Kiedy szukamy miejsca, gdzie kupimy materiały potrzebne do budowy dachu, starajmy się wybrać firmę, w której dostaniemy wszystkie potrzebne nam elementy. Dobrze znaleźć hurtownię dekarską, która specjalizuje się w swojej branży: w takim miejscu zawsze możemy liczyć na wsparcie fachowców przy wyborze odpowiednich elementów. Znajdźmy hurtownię, która poza wymienionymi wcześniej materiałami, ma w swojej ofercie również orynnowanie i okna dachowe, jeśli zamierzamy takie zainstalować. Jeśli chodzi o orynnowanie, nie warto szukać promocji w wielobranżowych marketach (materiały budowlane, narzędzia ogrodnicze, akcesoria domowe), bo tam zazwyczaj dostępne są pojedyncze elementy, np. kolana, narożniki, trójniki. Na koniec warto dodać, że jeśli dopiero jesteśmy na etapie planowania budowy i kalkulacji kosztów lub nie zatrudniliśmy sprawdzonej ekipy, znajdźmy hurtownię dekarską, w której możliwy jest zakup dachu wraz z montażem. To naprawdę dobre rozwiązanie, gdy hurtownia współpracuje z ekipami, które świadczą usługi dekarskie w zakresie montażu dachu.

Materiał partnera