Sprzątanie może być szybkie i przyjemne? Tak, o ile wybierzesz profesjonalne środki czystości!

Czy naprawdę można posprzątać dom szybko, a przy tym nie zmęczyć się i mieć siłę oraz chęć , aby z przyjemnością podziwiać efekty swojej pracy? Okazuje się, że tak.

Profesjonalne preparaty myjące i czyszczące są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które porządkami zajmują się zawodowo – na przykład firm sprzątających biura i urzędy. Niemniej jednak, coraz częściej są używane również do mieszkań. Czym się różnią od preparatów, które można kupić w sklepie ze środkami do użytku domowego? Przede wszystkim są bardziej skuteczne, ponadto można je kupić w ogromnym wyborze, z przeznaczeniem do różnych typów powierzchni. Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się na przykład, jak wyczyścić klimatyzator, nie poświęcając na to długich godzin, powinien spróbować profesjonalnych środków czyszczących.

Większa koncentracja – większa moc

Profesjonalne środki czystości są silnie skoncentrowane i przed użyciem wymagają rozcieńczenia wodą. To wielka zaleta, ponieważ dzięki dużemu zagęszczeniu produktu, sporządzając roztwór roboczy, użyjemy znacznie mniej preparatu niż w przypadku chemii gospodarczej. Jest bardzo ekonomiczne rozwiązanie i na pewno odczuje to nasz domowy budżet. Koncentrat możemy rozcieńczać w różnym stopniu, w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzenia. Stosując preparaty w dużym stężeniu, szybko i łatwo usuniemy nawet stare i uciążliwe zabrudzenia. Do bardzo trudnych zabrudzeń i mycia gruntownego (na przykład po remoncie) najlepiej użyć środka w rozcieńczeniu 1 : 10 lub 1 : 20, zaś do codziennych porządków lub do delikatnych zabrudzeń wystarczy, gdy użyjemy preparatu rozcieńczonego w proporcji 1 : 100. Profesjonalne środki czystości oferuje w dużym asortymencie firma clinex.com.pl.

Lśniąca podłoga od zaraz

Przewaga środków profesjonalnych nad domowymi polega również na tym, że większość z nich zawiera substancje, których nie dodaje się do chemii gospodarczej. Mogą to być na przykład polimery – preparaty z polimerami ułatwiają mycie podłogi oraz zabezpieczają ją przed zarysowaniami i uszkodzeniami. Z kolei środki z nanocząsteczkami pozwalają ukryć rysy, ponieważ wypełniają je i wygładzają. Profesjonalne preparaty tworzą na mytej podłodze niewidoczną powłokę antypoślizgową, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. To ważna zaleta zwłaszcza w domach z małymi dziećmi. Z kolei profesjonalne środki do czyszczenia tapicerki nie mają w swoim składzie substancji wybielających i rozjaśniających, dzięki czemu nawet w dużym stężeniu nie niszczą obić. Doskonale nadają się do mycia nie tylko tapicerki, ale również dywanów i wykładzin, a nawet materaców.

O tym trzeba pamiętać!

Decydując się na użycie w warunkach domowych preparatów profesjonalnych, przede wszystkim nie wolno zapomnieć o zaleceniach producenta, które zawsze znajdują się na opakowaniu lub w dołączonej do niego ulotce. Ponadto środka należy używać zawsze zgodnie z przeznaczeniem i w odpowiedni sposób. Użycie go do powierzchni, do której nie jest przeznaczony, może spowodować jej nieodwracalne uszkodzenie. Preparat zbyt skoncentrowany w zetknięciu ze skórą może poskutkować poparzeniami. Jeśli natomiast go zbytnio rozcieńczymy, nie doczyścimy powierzchni i nie osiągniemy zadowalającego efektu.

Wiele firm oferuje profesjonalne preparaty czyszczące w małych opakowania. Można je zatem kupić i z powodzeniem używać w domu. Dzięki temu porządki będą szybsze i przyjemniejsze.

Materiał partnera