Gęś za siatką

Siatki wykorzystywane w hodowlach

Siatki hodowlane pomagają w zbudowaniu woliery dla ptaków, klatek dla gryzoni lub separatorów w hodowlach ryb, tworząc bezpieczną przestrzeń dla zwierząt hodowlanych. Z jednej strony zapobiegają ucieczce zwierząt, z drugiej chronią je przed atakiem drapieżników. Ze względu na rozmiary siatek oraz różne wielkości oczek sprawdzą się w najróżniejszych hodowlach.

Siatki hodowlane mogą być wykorzystywane przy hodowli ptactwa, zwierząt hodowlanych, królików lub innych gryzoni. Ze względu na specyfikację mogą służyć do budowy małych lub większych wybiegów.

Czym powinny charakteryzować się dobre siatki hodowlane?

Ze względu na to, że siatek hodowlanych używa się głównie na świeżym powietrzu niezbędne jest, aby posiadały odporność na warunki atmosferyczne. Po wpływem promieniowania UV, deszczu lub śniegu materiał, z które są wykonane, może ulec degradacji. Wówczas nawet pod niewielkim naporem zwierzęta mogą się wydostać – dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonych rozwiązań. Wysokiej jakości siatki, które można wykorzystać przy hodowlach znajdziemy między innymi w ofercie sklepu siatkowy.com. Znajdziemy tam zarówno siatki ze stali nierdzewnej, ocynkowane jak i wykonane z tworzyw sztucznych.

Siatki hodowlane muszą być również odporne na ataki zwierząt, zarówno przebywających wewnątrz woliery, jak i drapieżników, które będą próbowały dopaść swoją ofiarę. Wytrzymały materiał zapewni bezpieczeństwo i pozwoli uniknąć przegryzienia siatki. Ze względu na duży wybór siatek z różną wielkością oczek można dopasować siatkę pod konkretne potrzeby. Większe zwierzęta mogą przebywać za siatką o dużych oczkach, ponieważ ani one, ani podobne im rozmiarowo drapieżniki się nie przecisną. Mniejsze zwierzęta i ptactwo lepiej chronić siatką o mniejszych oczkach. Przez duże bez problemu wydostaną się na zewnątrz, podobnie jak drapieżniki typu kuny – te zwierzęta przecisną się nawet najmniejszym otworem.

Zastosowanie siatek hodowlanych

Siatki hodowlane mogą być wykorzystywane do różnych celów. Z ich pomocą można stworzyć wolierę o dowolnych wymiarach, przeznaczoną dla ptaków łownych lub ozdobnych. Doskonale sprawdzą się również przy budowie pomieszczeń inwentarskich dla królików lub innych gryzoni. Wytrzymałe siatki sprawdzą się także w przypadku większych zwierząt hodowlanych, jako ogrodzenie wybiegu na świeżym powietrzu. Możliwe jest również wykorzystanie siatek hodowlanych jako zabezpieczenia dla hodowli ryb – one także narażone są na ataki ssaków i ptaków drapieżnych. W tym przypadku siatka może również służyć jako separator oddzielający różne gatunki ryb od siebie.