rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne jako element zabezpieczenia antywłamaniowego

Rolety zewnętrzne to nie tylko dekoracja domu oraz ochrona naszej prywatności. Warto też mieć na uwadze, że solidne rolety zewnętrze mogą pełnić funkcje ochronne i antywłamaniowe. Dlaczego? Wszystko dzięki swojej budowie oraz materiałom, z których wytwarza się rolety. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na ich montaż. Jak zatem rolety zewnętrzne zabezpieczają nas przed włamaniami?

Różnorodny wybór

Rolety zewnętrzne, jako ozdoba naszego domu dostępne są w bardzo wielu rodzajach. W sklepach znajdziemy rolety zewnętrzne naokienne, natynkowe, podtynkowe oraz RKS. 

Jak mówią specjaliści z firmy Schwarz: „Mechanizm działania rolet zewnętrznych jest jednocześnie: prosty i solidny. Ich budowa podobna jest do segmentowych bram garażowych”. 

Oznacza to, że zbudowany z paneli pancerz przesuwa się po bocznych szynach w dół lub w górę. Cały pancerz zwija się u góry w tak zwanej kasecie, która może być umieszczona bezpośrednio nad oknem lub schowana wewnątrz wnęki, a nawet budynku. Dzięki takim rozwiązaniom na rolety zewnętrzne możemy zdecydować się w każdym momencie. Z łatwością zamontujemy je podczas budowy domu lub też na istniejącym już budynku. Dostępne mechanizmy rolet zewnętrznych z łatwością dobierzemy do stylu i kolorystki budynku. Po rozwinięciu roleta tworzy spójną całość. Ze względu na fakt, że rolety zewnętrzne wykonywane są z solidnych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, stanowią dodatkową i skuteczną ochronę antywłamaniową. Najczęściej rolety zewnętrzne produkowane są z trwałego aluminium lub PCV. Opuszczona roleta stanowi ciężką do sforsowania dla złodzieja barierę. Ochrania okna przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak między innymi wybicie szyby w oknie. 

Dodatkowe zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne oprócz ochrony antywłamaniowej dają nam szereg innych korzyści. Przede wszystkim roleta zewnętrzna umożliwia nam regulowanie temperatury wewnątrz budynku. Jak to możliwe? W letnie upalne dni możemy opuścić roletę, przez co ograniczamy ilość wpadających do mieszkania promieni słonecznych. To z kolei przyczynia się do mniejszego nagrzewania wnętrza. Natomiast zimą, rolety zewnętrzne będą ochraniać dom przed utratą ciepła oraz będą osłaniać od wiatru. Jak więc widać, rolety stanowią doskonałą izolację termiczną, a co więcej mogą stanowić doskonałą dekorację i ozdobę budynku. Dodatkowo rolety zewnętrzne uchronią nas przed nadmiernym hałasem z ulicy i zapewnią komfortową ciszę i prywatność oraz uniemożliwią dostanie się złodziejowi do budynku przez okna. Warto też wiedzieć, że dostępne są rolety o bardzo różnorodnych rozmiarach, co umożliwia nam zamontowanie ich do praktycznie każdego okna, nawet balkonowego.

Materiał partnera