rolety wewnętrzne

Rolety jako przykład osłon okiennych

Czy wiesz, że historia rolet sięga…. czasów starożytnych? To właśnie w Egipcie i Japonii powstały ich pierwsze wersje. U rodaków Kleopatry były to proste maty opuszczane za pomocą drążków. Obecnie na szczęście rynek obfituje w zupełnie inne rolety – nowoczesne i funkcjonalne. Te osłony okienne nie tylko wyglądają fantastycznie, ale są też znakomitą ochroną przed słońcem. Zabezpieczają nawet przed włamaniem! Które się sprawdzą u Ciebie?

Rolety – w czym tkwi ich fenomen?

Ekskluzywne rolety pojawiły się za sprawą Christiana Fabera i na stałe zagościły w mieszkaniach na całym świecie. Te najpopularniejsze osłony okienne przede wszystkim chronią przed nadmiernym dopływem słońca i zwiększają prywatność. Dzięki nim masz pewność, że żaden nieproszony gość nie będzie zaglądał do Twojego mieszkania.

 Ponadto ładne rolety wewnętrzne są wizytówką mieszkania. To piękna minimalistyczna ozdoba każdego pokoju, która zastępuje niepraktyczne i ciężkie zasłony oraz firany. Bogaty wybór kolorów, faktur, wzorów i struktur daje ogrom możliwości. Na rynku spotkasz wiele odmian rolet.

Popularne są rzymskie, które przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną, gdyż są bardzo ozdobne. Inną propozycją są rolety dzień-noc składające się z pasów transparentnych oraz zaciemniających. Umożliwiają sprawne i wygodne regulowanie światła przedostającego się do wnętrza.

Producenci oferują także estetyczne rolety plisowane, które przypominają harmonijkę, a nawet bambusowe w orientalnym charakterze. Bardzo praktyczne są rolety mini, gdyż znakomicie się dopasowują do mniejszych okien dzięki nieskomplikowanej budowie.

Rolety zewnętrzne – znakomite zabezpieczenie mieszkania

Przez okna ucieka około 25% ciepła. Dlatego coraz więcej osób się decyduje na funkcjonalne rolety zewnętrzne, które pełnią funkcje izolacyjne. W okresie zimowym skutecznie zatrzymują ciepło w pomieszczeniach, latem zaś chronią przed jego napływem. Poza tym wytłumiają pokoje, co jest nadzwyczaj cenne przy ruchliwych ulicach.

Jak mówi specjalista z firmy DOMEGA, to nie koniec ich cennych właściwości – doskonale się sprawdzają jako zabezpieczenie przed włamywaczami. Wyposażone w zamek, rygle i elementy utrudniające wyważenie, zapewniają stuprocentową ochronę. Ich skuteczność jest wyrażana w skali RC – ważne, by była ona jak najwyższa.

Rolety zewnętrzne również są gustowną ozdobą domu i zabezpieczają okna przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Występują w wersjach naokiennych, natynkowych, podtynkowych i RKS – warto skonsultować z fachowcem, które najlepiej się sprawdzą u Ciebie.

Materiał partnera