Rolety okienne

Rolety czy żaluzje – na jakie osłony okienne się zdecydować?

Rolety i żaluzje okienne to osłony, które zabezpieczają pomieszczenia przed działaniem promieni słonecznych. To także sposób na zapewnienie przyjemnego zacienienia wnętrza i ochronę przed niekomfortowymi temperaturami. Takie osłony również zimą zapewniają odpowiednią temperaturę we wnętrzach, ponieważ gromadzą ciepło w budynku. Osłony okienne są także istotnym elementem pod względem ochrony, np. przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów z zewnątrz. Jaką osłonę okienną wybrać?

Rolety i żaluzje okienne – podstawowe informacje

Wybór osłony okiennej zależy przede wszystkim od takich aspektów, jak indywidualne preferencje oraz możliwości zagospodarowania przestrzeni. Oba rozwiązania, choć pełnią taką samą funkcję, to posiadają zasadniczą różnicę – czyli materiał, z którego je wykonano. Rolety powstają z naturalnych tkanin lub mieszanek naturalno-syntetycznych. Żaluzje produkowane są natomiast z aluminium, które odbija promieniowanie słoneczne, a równocześnie dość szybko się nagrzewa. Właśnie dlatego rolety okienne zyskały taką popularność i przewagę nad tradycyjnymi żaluzjami. Osłony w tej formie przypominają zrolowane zasłony, które rozwija się w dół okna. Żaluzje występują natomiast w formie równoległych listew montowanych w poprzek okna.

Zalety rolet okiennych

Rolety okienne zyskały znaczną przewagę nad żaluzjami ze względu na wiele zalet, jakie oferują. To jedno z modniejszych rozwiązań zarówno do tradycyjnych domów w klasycznym stylu, jak i tych o nowoczesnym wyglądzie. Rolety wyróżniają się także większą uniwersalnością niż żaluzje, dzięki czemu o wiele łatwiej dostosować je do aranżacji wnętrza. Na rynku dostępne są rolety:

– plisowane,

– zewnętrzne,

– dzień-noc,

– tkaninowe w obudowie PCV oraz RTO,

– rolety tkaninowe wolnowiszące.

Warto jednak pamiętać, że wyłącznie sklepy oferujące rolety wysokiej jakości zapewnią gwarancję zadowolenia. Właśnie dlatego asortyment firmy Bular Plus cieszy się tak dużym uznaniem wśród Klientów, którzy cenią sobie osłony okienne wykonane z dbałością o każdy szczegół.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup rolet okiennych?

Choć wybór między żaluzjami a roletami jest dość skomplikowany to zależy od indywidualnych oczekiwań przyszłego użytkownika. W ostatnich latach to jednak rolety cieszą się większą popularnością. Dają wiele możliwości, co do wyboru materiału i modelu, dzięki czemu sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w każdym stylu. Stanowią także świetny element dekoracyjny. Rolety okienne są też znacznie prostsze w utrzymaniu w czystości, ponieważ nie gromadzi się na nich kurz i brud.

Materiał partnera