Firma budowlana

Remont mieszkania. Samodzielnie czy z firmą? 

Remont mieszkania to duże wyzwanie, i to zarówno od strony logistycznej, jak i finansowej. Jeśli planujesz go przeprowadzić, zapewne staniesz przed dylematem, czy wykonać prace samodzielnie, czy zlecić je fachowcom. A może jakoś to podzielić? Każda z wymienionych opcji ma swoje zalety i wady w zależności od wielu różnych czynników. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Jakie zalety ma samodzielne wykonywanie prac remontowych? 

Pierwszą korzyścią przemawiającą za samodzielnym wyremontowaniem mieszkania są oczywiście oszczędności finansowe. Nie trzeba wówczas również tracić czasu na szukanie fachowca lub oczekiwać (czasem naprawdę długo) na wolny termin jednej z polecanych firm remontowych. Jeżeli masz do tego smykałkę, chęci i sporo wolnego czasu, remontowanie mieszkania może być przyjemnością, a zrywanie starych tapet czy skuwanie kafelków – metodą na odstresowanie się po pracy. Niektóre czynności, takie jak malowanie ścian, są świetną okazją do uwolnienia wewnętrznego artysty i wprowadzenia unikatowych pomysłów do swojego mieszkania. 

Ogromnym ułatwieniem jest szeroki dostęp do artykułów i filmików poradnikowych oraz inspiracji w internecie i innych mediach. Nawet bez większego doświadczenia wiele prac wykończeniowych możesz wykonać sam lub z pomocą przyjaciół. Poza aspektem finansowym niewątpliwą korzyścią będzie uczucie satysfakcji, a wspólne tapetowanie czy układanie paneli może stać się niezłą zabawą!

Kiedy warto zatrudnić fachową firmę remontową? 

Są też sytuacje, w których powierzenie remontu fachowcom, takim jak firma budowlana Urb-Bud z Poznania, jest jedynym dobrym wyjściem. Jeśli nie lubisz pracować fizycznie, nie masz na to czasu lub czujesz, że efekty pracy wykonanej samodzielnie nigdy nie będą tak dobre jak te osiągane przez profesjonalistów, nie wahaj się i zacznij szukać dobrej ekipy remontowej. Zlecenie prac firmie jest koniecznością, gdy czeka cię remont generalny połączony z wymianą instalacji, okien czy podłóg – naprawdę niewiele osób jest w stanie zrobić to dobrze samodzielnie.

Dobry fachowiec przedstawi plan działania, pomoże wybrać materiały, podpowie, na co zwrócić uwagę. Dysponuje również specjalistycznym sprzętem, co znacznie ułatwia i przyspiesza remont. Możesz zlecić wykończenie mieszkania pod klucz lub tylko konkretne prace, np. położenie kafelków, renowację parkietu czy szpachlowanie ścian, a resztę wykonać we własnym zakresie. Najważniejsze jest określenie swoich oczekiwań i realnych możliwości. Lepiej od razu zatrudnić fachowców, niż wzywać ich do poprawiania nieudanych remontowych eksperymentów!

Materiał partnera