zadaszenie tarasu

Profile wzmacniające stosowane w zadaszeniach. Charakterystyka

Wyobraź sobie piękny letni dzień. Organizujesz grilla. Goście są zaproszeni na 19, wszystkie potrawy naszykowane, taras posprzątany. O 18 nadciągają czarne chmury, a z nieba lunął deszcz. Czyli z imprezy nici? Niekoniecznie. Jeśli masz solidne i eleganckie zadaszenie, niepogoda nigdy nie pokrzyżuje Twoich planów. To oczywiście nie jedyne jego. Dlaczego warto się zdecydować na zadaszenie i czemu profile wzmacniające są dodatkowym atutem?

Profile wzmacniające w zadaszeniach – po co są stosowane?

Zadaszenia nad tarasem nie tylko chronią przed niepogodą w każdej sytuacji, ale są również nadzwyczaj atrakcyjnym elementem architektonicznym konstrukcji budynku. Ponadto wykonane z odpowiednich materiałów, takich jak poliwęglan lub szkło, dodatkowo dogrzewają pomieszczenia, przepuszczając promienie słoneczne – zwłaszcza od strony południowej. Co istotne, zabezpieczają posadzkę tarasową, rośliny, sprzęt i meble ogrodowe w razie burzy, wichury lub ulewy. Mają szerokie zastosowanie, a profile wzmacniające jeszcze bardziej podkreślają ich funkcjonalność.

Przede wszystkim profile wzmacniające do zadaszeń są dodatkową siłą nośną, która utrzymuje zadaszenie tarasu ze szkła. Zwiększają jego trwałość, wytrzymałość, odporność na szkodliwe czynniki zewnętrzne i wszelkiego typu obciążenia, takie jak na przykład śnieg. Profile zapewniają dłuższą żywotność i są coraz chętniej wybierane, gdyż szklane zadaszenia nie tylko są modne, ale bardzo atrakcyjne oraz doskonale przepuszczają światło. Jakie jeszcze mają atuty?

Szklany dach zapewnia znakomity widok nieba. Ponadto jest lekko zaciemniony, dzięki czemu słońce nie powoduje dyskomfortu, a promienie są przepuszczane w 100%. Warstwowe jasne szkło sprawdza się w każdą pogodę. Solidne i trwałe profile wzmacniające gwarantują do tego niezniszczalną konstrukcję. Są to ogromne korzyści dla Ciebie – masz piękne i modne zadaszenie, a przy okazji nie martwisz się o jego wytrzymałość i nośność.

Profile wzmacniające są produkowane z różnych materiałów – często z aluminium. Do tego proszkowa powłoka zapewnia dodatkową ochronę. Co istotne, profile są na gwarancji, często nawet 10-letniej! Warto więc zainwestować w najwyższą jakość.

Gdzie się sprawdzą zadaszenia z profilami wzmacniającymi?

Rozwiązania tego typu odnajdują zastosowanie nie tylko w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, ale też w obiektach użytku publicznego. Jak mówi specjalista z firmy Salon VERASOL coraz częściej stawiają na nie hotele, ośrodki wypoczynkowe i apartamenty.

Warto wiedzieć, że zadaszenia z profilami wzmacniającymi są dostępne w różnych wersjach, w tym na przykład modern, design lub klasycznej. Do tego bogata kolorystyka oferuje ogrom możliwości.

Materiał partnera