Profile aluminiowe LED

Profile aluminiowe LED. Przegląd rozwiązań

Użycie lamp LED to sposób na oświetlenie budynków, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Trudno się dziwić jego powszechności. Jest to rozwiązanie efektowne, ekonomiczne, a także bardziej ekologiczne w porównaniu do zwykłych żarówek. Przydatnymi akcesoriami okazują się być profile aluminiowe LED. Gdzie się je wykorzystuje i w jakim celu?

Funkcja profili aluminiowych LED

Światła LED często mają postać diod, które można umieszczać w trudniej dostępnych miejscach, gdzie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnej żarówki. Są one zgromadzone na odpowiedniej taśmie. Do montażu wspomnianej taśmy mogą służyć profile aluminiowe LED. Umieszczone w nich diody są chowane za płytką szkła. To rozwiązanie wykorzystuje się najczęściej przy schodach, na suficie, a także w przypadku mebli w kuchni, łazience czy garderobie. Świetnie sprawdzają się w obiektach publicznych, takich jak sklepy, bary i biura.

Jakie są rodzaje profili aluminiowych LED?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów profili aluminiowych LED. Różnią się one wielkością, kolorem i kształtem. Przykładowo, w ofercie firmy LED-GLASS znajdują się profile nawierzchniowe, wpustowe, narożne, okrągłe oraz podwieszane. Te nazwy mogą brzmieć enigmatycznie, ale wystarczy obejrzeć zdjęcia, aby zauważyć różnicę między poszczególnymi modelami. Konieczne jest też wybranie odpowiedniej przesłonki. To od niej będzie zależało, jaki efekt da światło emitowane przez diody. Szeroki wybór produktów ułatwia wkomponowanie ich w aranżację pomieszczenia. Dodatkowe oświetlenie nada wnętrzom charakter i niepowtarzalny klimat.

Zalety profili aluminiowych LED

Światła LED umieszczone w aluminiowych profilach są bardzo efektownym rozwiązaniem. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta. Taśma LED umieszczona w listwie jest mniej narażona na kurz, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Poza tym, aluminium wykorzystane do produkcji profili odprowadza ciepło wytwarzane przez diody, a co za tym idzie, przedłuża ich działanie. To rozwiązanie zapewnia też bezpieczeństwo i ochronę przed porażeniem prądem dla ciekawych świata dzieci. Zaletą jest również to, że montaż profili można przeprowadzić zarówno na etapie budowy domu, jak i wówczas, kiedy budynek jest już wykończony i umeblowany. Listwy można przykręcić do danej powierzchni, ale istnieje też możliwość przymocowania ich za pomocą kleju montażowego, specjalnych klipsów czy taśmy dwustronnej.

Taśmy LED wymagają użycia zasilaczy. Dodatkowym udogodnieniem jest zakup kontrolerów, które pozwalają w łatwy sposób sterować światłami. Profile aluminiowe LED sprawdzają się w bardzo wielu przypadkach i na pewno warto rozważyć ich montaż.

Materiał partnera