meble łazienkowe

Połysk czy mat jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

Meble w łazience to najważniejsze komponenty, które nadają jej wyjątkowego i charakterystycznego klimatu. W związku z tym przed ich zakupem konieczny jest wybór nie tylko solidnego materiału, ale również odpowiednie wykończenie jego powierzchni. W szczególności znaczenie ma to w odniesieniu do półki pod umywalką, która stanowi najbardziej reprezentacyjny element w łazience. Czym wykończyć szafkę pod umywalką? Podpowiadamy.

Gdzie sprawdzą się meble łazienkowe z połyskiem?

Szafki pod umywalką z połyskiem to jedne z najczęściej wybieranych wariantów, które pasują do każdego wystroju łazienki. Między innymi do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych, a nawet klasycznych. Połyskująca powierzchnia doskonale odbija światło, dzięki czemu wygląda zarówno luksusowo, jak i elegancko.

Szafki łazienkowe z połyskiem w szczególności sprawdzają się w mniejszych przestrzeniach, gdzie w połączeniu z odpowiednim oświetleniem, optycznie powiększą wnętrze. Natomiast do większych pomieszczeń warto skorzystać z możliwości wykonania mebli łazienkowych na zamówienie i zaprojektować podwójną szafkę wiszącą, idealną do gustownych i stylowych łazienek.

Tego typu wyposażenie może być z powodzeniem wykończone niemal każdym kolorem. Meble z połyskiem powinny jednak wybierać osoby, którym nie będzie przeszkadzać konieczność ich częstego mycia. Ze względu na to, że na ich powierzchni widoczne są odciski palców, do zachowania ich estetycznego wyglądu, powinny być regularnie przemywane wilgotną szmatką.

Do jakich wnętrz pasuje matowa szafka pod umywalkę?

Matowe meble do łazienki z kolei to stosunkowo nowy trend pasujący do przestrzeni, do których chcemy wnieść odrobinę przytulnego charakteru. Decydując się na wybór matowej szafki pod umywalkę, warto zdecydować się na jasne odcienie, które nie zmniejszą optycznie pomieszczenia.

Szafki pod umywalkę wykonywane na zamówienie przez producenta mebli na wymiar Paw-Meble są także stosunkowo proste w utrzymaniu czystości. Na ich powierzchni nie widać kurzu, brudu ani odcisków palców, dzięki czemu nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Aby usunąć z nich nadmiar zabrudzeń, wystarczy wyłącznie co jakiś czas przetrzeć je miękką szmatką.

Matowe wyposażenie łazienkowe sprawdzi się w większych przestrzeniach w surowym stylu, m.in. skandynawskim lub loftowym. Możemy tutaj postawić na klasyczne modele podwieszane lub stojące. Ciekawym pomysłem będzie również zaprojektowanie mebla na wymiar i wyposażenie go w finezyjne nóżki, które doskonale wpasują się w nowoczesny klimat wnętrza.

Materiał partnera