taczka i narzędzia ogrodnicze wokół niej

Podstawowe narzędzia ogrodnicze

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym ogrodnikiem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawą drzew, krzewów i kwiatów, musisz zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia ogrodnicze. Ważne jest, aby pamiętać, że uprawa ogrodu wymaga ich zakupu – istnieje prawie nieskończona ilość narzędzi, które możesz wybrać, aby ułatwić sobie pracę i bardzo wiele z nich jest niezbędnych.

Podstawowe narzędzia ręczne

Każdy ogrodnik, kupując narzędzia do swojego ogrodu nie może zapomnieć o tych manualnych. Są one przydatne zarówno w zaawansowanych, jak i podstawowych pracach. W zależności od tego, do jakich czynności będziesz ich używać, możesz zdecydować się na ręczne narzędzia ogrodnicze do:

  • przycinania krzewów,
  • sadzenia cebul kwiatowych,
  • przekopywania grządek,
  • równania podłoża,
  • wyrywania chwastów.

Jednymi z niezbędnych akcesoriów każdego ogrodnika są łopata i szpadel. Narzędzia z solidnymi łyżkami i trzonkami znajdziesz Salonie sprzętu ogrodniczego, budowlanego i leśnego Mower Sp. z o.o. w Piasecznie.

W Twoim ogrodzie nie może zabraknąć również grabi, motyki, sekatora, siekiery czy taczki. Wszystkie te akcesoria znacznie ułatwią Ci pracę w ogrodzie i sprawią, że podstawowe czynności, takie jak pielenie czy przekopywanie grządki nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu. Poza podstawowymi narzędziami ręcznymi, warto zaopatrzyć się także w elektryczne. Które z nich są niezbędne podczas pracy w ogrodzie?

Narzędzia elektryczne do ogrodu

Jeśli masz swój własny ogród lub nawet kawałek trawnika przed domem, zapewne chcesz, aby prezentował się on pięknie. W Twoim garażu nie może zabraknąć zatem elektrycznych narzędzi ogrodniczych do koszenia trawy. Wśród nich znajdują się przede wszystkim kosiarki elektryczne. Jeśli jednak przeszkadza Ci ciągłe przekładanie kabla z miejsca na miejsce, aby go nie przeciąć, możesz postawić na kosiarkę spalinową, która jest równie wygodna i łatwa w obsłudze.

Coraz chętniej klienci wybierają także wielofunkcyjne narzędzia ogrodnicze. Są one przydatne przede wszystkim w dużych ogrodach oraz takich, które są sukcesywnie powiększane o nowe rośliny. Ogrodnicy zaopatrują się także w piły spalinowe, dzięki którym mogą przycinać grube gałęzie drzew, z którymi nie radzi sobie sekator. Nie zapomnij także o akcesoriach do podlewania roślin. Możesz to robić zarówno z pomocą węża ogrodowego, jak i tradycyjnej konewki. Wiele osób stawia także na zraszacze, które umożliwiają kontrolę wielkości strumienia wody, która jest doprowadzana do roślin. Istotne są także wszelkiego rodzaju wiadra i pojemniki.

Materiał partnera