Płytki, gres, glazura, terakota – które rozwiązanie wybrać do kuchni?

Kuchnia to miejsce, które powinno być nie tylko funkcjonalne, ale też estetycznie urządzone. Wybór odpowiednich płytek nie jest łatwym zadaniem, ale wartym zachodu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typu produktów o zróżnicowanych wzorach i kolorach. Podczas ich zakupu należy zwracać przede wszystkim uwagę na wysoką jakość płytek oraz wykonanie z odpowiednich materiałów.

Popularność płytek kuchennych

Płytki kuchenne wyróżnia trwałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. To właśnie dlatego, wciąż są najpopularniejszym materiałem wykończeniowym wielu kuchni. Dlaczego? Odpowiedź jest oczywista. To właśnie w kuchni często zmagamy się w kuchni z problemem wilgoci i licznymi zmianami temperatury powietrza. Płytki dają nam nie tylko możliwość aranżacji kuchni zgodnie z własnymi upodobaniami oraz aktualnymi trendami, ale także dają gwarancję szybkiego i łatwego doprowadzenia płytek do czystości.

Gres – łatwy w utrzymaniu w czystości

Równie popularnym rozwiązaniem jest gres, który stanowi świetną alternatywą dla terakoty. Dzięki swoim właściwościom pozwala w szybki i łatwy sposób zmyć plamy, które często pojawiają się na przykład podczas przygotowywania posiłków. Ponadto ten materiał posiada bardzo efektowny wygląd, który stanowi ciekawy akcent w każdym pomieszczeniu kuchennym. Jeśli marzy nam się oryginalny wzór na ścianie kuchennej nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać właśnie takie płytki ścienne.

Glazura i terakota – nie tylko do kuchni

Glazura i terakota stanowią również ciekawą propozycję w przypadku aranżacji różnych pomieszczeń. Płytki ceramiczne często wybierane są ze względu na swoje estetyczne walory, ale też z powodu dobrej jakości wykonania. Dzięki temu będą się one dobrze prezentować przez cały okres użytkowania.

Wraz z rozwojem techniki producenci płytek ceramicznych szukają nowych metod ich tworzenia, aby doskonale odwzorowywały materiał, który mają imitować. Często nawet trudno jest je odróżnić od oryginału, ponieważ świetnie naśladują drewno, cegłę czy marmur. Ponadto są odporne na wysoką temperaturę i ciągły kontakt z wodą, a także obecnością drobinek tłuszczu w powietrzu.

Jeśli planujemy remont lub dopiero zaczynamy urządzać kuchnię, to warto zapoznać się z najnowszymi trendami, jakie będą panować w danym sezonie. Producenci płytek kuchennych wciąż wymyślają nowe rozwiązania, dlatego wybór jest tak szeroki i każdy może znaleźć coś dla siebie. Wiele kolekcji dostępnych jest jako tak zwane elementy modułowe, dlatego można je łączyć w dowolny sposób i tworzyć przez to niepowtarzalne kształty.

Materiał partnera