Płytki do kuchni

Płytki do kuchni. Co jest teraz na czasie?

Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. Innymi słowy – w aranżację tego miejsca powinno się włożyć wiele pracy. Każdy element wykończenia przestrzeni powinien idealnie współgrać z innymi. Podłogi i ściany kuchni chętnie wykańczane są dekoracyjnymi i łatwymi w czyszczeniu płytkami, które powinny być też odpowiednio dobrane do koloru mebli. Dowiedz się, jakie płytki do kuchni są teraz na czasie!

Modne płytki ceramiczne do kuchni. Co jest teraz na czasie?

Płytki do kuchni najczęściej wykonane są z materiałów ceramicznych, a co za tym idzie cechują się wysoką odpornością na wodę i ogień. Ten wyjątkowo wytrzymały rodzaj glazury pozwala na dłużej utrzymać czystość w jadalni. Aby kuchnia prezentowała się świeżo i schludnie należy dobrze przemyśleć zakup niezbędnych materiałów wykończeniowych. Na rynku znaleźć można wiele pięknych i modnych przykładów aranżacji, z mnóstwem kolorów, wzorów i rozwiązań.

Od kilku lat hitem zabudowy są kafle imitujące drewno lub kamień, a także mocne, intensywne warianty kolorystyczne np. granat lub butelkowa zieleń. Na kuchennych ścianach coraz częściej zauważyć można płytki w odcieniu delikatnego różu, ciepłego beżu czy soczystej pomarańczy. Ponadto, obecnie na czasie są wielkoformatowe płyty ceramiczne takie jak gres, które z łatwością można przykleić między blatem, a szafkami. Zaobserwować można również wielki powrót do łask płytek heksagonalnych. Mogą mieć one kształt rombów, rybich łusek, jodełki czy trójkątnych mozaik. Oprócz tego, dużym powodzeniem cieszą się wielobarwne wyroby w stylu orientalnym. Co ciekawe, na przestrzeni lat widać zmiany związane nie tylko rodzajem, teksturą czy kolorem płytek, ale także ze sposobem ich układania.

Małe płytki w kuchni – hit wszechczasów

Coraz większą popularnością cieszą się małe płytki kuchenne. Są one nie tylko bardzo modne, ale także łatwe w czyszczeniu. Wiele dostępnych wariantów tego rodzaju glazury można umieścić w niewielkich przestrzeniach. Te elementy wykończenia wnętrz bardzo dobrze wyglądają ułożone na ścianie nad meblami. Niewielkie, białe kafle świetnie sprawdzą się również nad blatem kuchennym, z kolei kolorowa mini mozaika to wzór odpowiedni dla osób ceniących sobie oryginalne rozwiązania.

Aby mieć pewność, co do odpowiednio dobranych materiałów wykończeniowych oraz wysokiej jakości zakupionych płytek – warto skorzystać z pomocy specjalistów z firmy Grespol. Fachowa obsługa chętnie pomoże klientowi w doborze odpowiednich rozwiązań oraz zaproponuje mu konkurencyjne ceny.

Materiał partnera