designerskie lampy oswietlenie

Oryginalne lampy, które nadadzą Twoim wnętrzom szyku i stylu

Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie to niezbędny element wyposażenia każdego pomieszczenia. Dużą rolę odgrywa odpowiednie rozstawienie lamp, które będzie gwarantować wystarczający dostęp do światła. Nie bez znaczenia pozostaje również ich wygląd, który pełni funkcję dekoracyjną i może wpłynąć na odbiór niemal całego wnętrza. Jakie designerskie lampy nadadzą się do kuchni i do salonu? Podpowiadamy.

Aranżacja kuchni z oryginalnymi lampami

Do kuchni, czyli do najważniejszego miejsca w każdym domu i mieszkaniu warto wybrać lampy wiszące, które zapewnią odpowiednią ilość światła, a co więcej wprowadzą do wnętrza stylowego charakteru. Do pomieszczeń glamour dobrym wyborem będzie lampa metalowa z kloszem w miedzianym odcieniu, który doskonale dopasuje się do pozostałych elementów wystroju. Z kolei do kuchni minimalistycznych, warto postawić na lampy z kilkoma kloszami w kształcie kul w kolorze białym, które harmonijnie wpasują się w surową przestrzeń.

W kuchniach wyposażonych w wyspę kuchenną także musimy zadbać o jej prawidłowe oświetlenie. Tutaj świetną opcją będzie potrójna lampa dostępna w Stylowy Kwadrat w Katowicach wykonana ze szklanego klosza w kolorze zielonym, który rozświetli pomieszczenie i doda mu energii. Potrójne lampy będą dawać mocniejsze światło, dlatego też można zawiesić je nie tylko nad wyspą, ale też nad stołem w jadalni połączonej z kuchnią.

Oświetlenie salonu designerskimi lampami

Salon, zaraz po kuchni to jedno najważniejszych miejsc w domu, w którym domownicy oraz goście spędzają większość czasu. W związku z tym jego wystrój musi wyróżniać się estetycznym wyglądem, a zarazem powinien sprzyjać relaksowi. Do przestrzeni w stylu boho ciekawym wyborem będzie lampa sufitowa z bambusa. Naturalny materiał wniesie do pomieszczenia odrobinę nowoczesnego i jednocześnie przytulnego klimatu. Przestrzeń możemy dodatkowo uzupełnić o stojącą lampę bambusową, która będzie spójna z wystrojem wnętrza.

Ciekawym pomysłem są również stojące modele. Między innymi ekskluzywne lampy wygięte w charakterystyczny łuk, które możemy ustawić zarówno za kanapą, jak i fotelem, zza których będą się one nietypowo wychylać. Dostępne są one kilku wersjach kolorystycznych, m.in. odcieniu miedzi, metalicznym lub uniwersalnej czerni, która będzie pasować do każdego stylu.

Dużą popularnością cieszą się także lampy przypominające niejako statyw na trzech nóżkach. Będą one dobrze prezentować się obok sofy, ustawione obok szafki lub wyeksponowane na tle ściany, na której staną się najbardziej widocznym punktem w salonie.

Materiał partnera