Ogrodzenia panelowe – bramy i furtki na zamówienie

Szukasz sposobu na zbudowanie trwałego, mocnego i eleganckiego ogrodzenia? Bez względu na to, czy planujesz ogrodzić prywatną posesję, czy zabezpieczyć duże tereny przemysłowe bądź leśne, doskonałym rozwiązaniem będzie zamówienie ogrodzenia panelowego. Choć montaż takiego płotu jest szybki i niedrogi, w rezultacie otrzymasz solidne i estetyczne zabezpieczenie na długie lata.

Kilka słów o ogrodzeniach panelowych

Ogrodzenia panelowe to udoskonalona wersja znanych nam od dawna siatek. Podobnie jak siatka ogrodzeniowa, panele są lekkie i tanie, a ich montaż nie wymaga dużego nakładu pracy. Tym, co wyróżnia panele na tle drucianych siatek, jest znacznie większa trwałość oraz estetyka.

Przetłaczane panele ogrodzeniowe wykonuje się z bardzo mocnego, sztywnego drutu, dzięki czemu są mniej podatne na odkształcenia niż klasyczne siatki. Ażurowe panele w wersji 3D zapewniają doskonałą przezierność, toteż nie ograniczają widoczności, co bywa problemem w przypadku tradycyjnych ogrodzeń murowanych.

Podobnym, acz nieco prostszym w konstrukcji rozwiązaniem, są panele ogrodzeniowe 2D, których pręty pionowe biegną w linii prostej. Taka budowa paneli ułatwia montaż taśm ogrodzeniowych między prętami, co pozwala uzyskać zwartą strukturę całości.

Ważnym elementem systemów ogrodzeń panelowych są też słupki nośne. Ponieważ wyłącznie słupki wymagają zagruntowania w ziemi, montaż całości przebiega wyjątkowo sprawnie.

Na trwałość ogrodzeń panelowych wpływa nie tylko grubość i jakość zastosowanego drutu, ale także sposób obróbki gotowych elementów. Najlepsze efekty zapewnia ocynkowanie. Szacowana trwałość powłoki ocynkowanej paneli ogrodzeniowych wynosi nawet 100 lat. Gdy inwestorowi zależy na uzyskaniu ciekawych efektów wizualnych, może zdecydować się na malowanie proszkowe w jednym z kolorów z palety RAL. Również takie powłoki są trwałe i mogą chronić drut przez dziesięciolecia.

Bramy i furtki do ogrodzeń panelowych

Na jakość zabezpieczenia, jakie gwarantuje ogrodzenie, wpływa oczywiście również sposób wykonania przejść i wjazdów na dany teren. W przypadku płotów z paneli ogrodzeniowych możliwe jest stosowanie najrozmaitszych furtek oraz bram dwuskrzydłowych i przesuwnych.

Ważne jest, by furtki i bramy były kompatybilne z całym systemem ogrodzeniowym zarówno pod względem rozwiązań technicznych, jak i wyglądu. Firma Mostostal-Met wykonuje bramy i furtki na zamówienie, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że całość będzie idealnie dopasowana. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy zarówno tradycyjne bramy skrzydłowe otwierane ręcznie, jak również nowoczesne rozwiązania z napędem automatycznym.

Materiał partnera