odzież ogrodowa

Odzież ogrodowa, która jest funkcjonalna i estetyczna

Własny ogród to przestrzeń, w której można odpocząć, zrelaksować się, zaczerpnąć świeżego powietrza i spędzić wolny czas z rodziną i przyjaciółmi. Wymaga jednak pewnej pracy, która pozwoli na stworzenie przestrzeni pełnej kwiatów, drzew lub krzaków z owocami. Do osiągnięcia tego efektu niezbędne jest nie tylko racjonalne zaplanowanie przestrzeni ogrodu i podzielenie jej na poszczególne sektory, ale także wyposażenie się w akcesoria pomagające w pracy i odpowiednią odzież. Przekonaj się, o czym warto pamiętać, wybierając odzież ogrodową.

Znaczenie rękawic ogrodowych

Rękawice ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodnika, który chroni dłonie podczas pracy wykonywanej w ogrodzie. Mogą być wykorzystywane zarówno do pielęgnacji krzewów i roślin kolczastych, jak i przenoszenia wszelkich gałęzi i innych elementów niepotrzebnych w ogrodzie. Z tego względu powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości, które będą chronić skórę dłoni i palców przed pocięciem i ukłuciami. Ich głównym zadaniem powinno być zapewnienie użytkownikowi bezpieczeństwa, lecz wielość opcji kolorystycznych sprawia, że każdy może znaleźć opcję pasującą do swojego stylu.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący ogrodniczy sklep internetowy victorysgarden.comRękawice ogrodowe to atrybut ogrodnika, który powinien być optymalnie dopasowany. To zapewnia użytkownikowi pewny chwyt, gwarantujący bezpieczeństwo podczas wykonywania czynności w ogrodzie. Idealnie jeśli rękawice są przewiewne i nie powodują efektu przegrzania.

Znaczenie ubioru ogrodnika

Kwestia ochrony rąk nie jest jednak jedynym aspektem, na który warto zwrócić uwagę. Praca w ogrodzie wymaga także innych atrybutów. Wśród nich warto wyróżnić kapelusz ogrodniczy, który nie tylko dodaje strojowi stylu, lecz także chroni ogrodnika przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych oraz insektami.

Innym, bardzo często wykorzystywanym w ogrodzie atrybutem jest fartuch. Spełnia nie tylko funkcję nakrycia, chroniącego ubiór, lecz także sprawdza się do przechowywania i transportu wykorzystywanych w ogrodzie narzędzi. Dlatego istotne jest aby miał wygodne i głębokie kieszeni oraz regulowane długości pasków wokół talii i szyi.  Fartuch powinien posiadać mocny, najlepiej wodoodporny materiał w kolorze, który nie wyeksponuje zabrudzeń. 

Odzież na każdą pogodę

Mimo że z natłokiem pracy kojarzy się przede wszystkim rozpoczęcie sezonu ogrodniczego, gdy na zewnątrz jest ładna pogoda, prace na jego terenie wykonywane są nie tylko w słoneczne i ciepłe dni. Może zdarzyć się, że podczas wiosny oraz lata zdarzy się chłodna i deszczowa pogoda.

Z tego względu szczególną uwagę należy zwrócić na wyposażenie się w odzież na każdą porę roku. Elementami garderoby pozwalającymi zadbać o komfort cieplny są kamizelki i bezrękawniki. Kamizelki i bezrękawniki są idealnym rozwiązaniem w ogrodzie. Chronią plecy ogrodnika, nie krępują ruchów są lekkie i komfortowe podczas noszenia. Można je używać w chłodne, letnie wieczory oraz podczas jesiennych  prac w ogrodzie dni chroniąc się przed zimnem i wilgocią.

Prace w deszczu nie byłyby z kolei możliwe do wykonania, gdyby nie kalosze ogrodowe, pozwalające na stąpanie nawet po bardzo miękkiej i wciąż mokrej ziemi. Oprócz zapewnienia ochrony przed brudem i wilgocią, wyposażenie kaloszy w wysoką cholewkę zapewnia stabilność kostki, co wpływa na bezpieczeństwo ogrodnika podczas wykonywania niezbędnych prac porządkowych. Oprócz tego jest to ciekawe uzupełnienie stylizacji, która z typowego ubrania roboczego może przekształcić się w wesoły, kolorowy ubiór. Garderoba wykorzystywana do pracy w ogrodzie powinna zapewniać szeroki zakres ruchów także, gdy panujące na zewnątrz warunki nie są sprzyjające.

Materiał partnera