rynek pierwotny

Nieruchomości z rynku pierwotnego. Dlaczego to się opłaca?

Podczas zakupu nieruchomości – domu czy mieszkania, pod uwagę należy wziąć wiele istotnych kwestii. Znaczenie ma metraż, lokalizacja czy cena. Sprawdza się na ogół wiele ofert w poszukiwaniu odpowiedniej inwestycji. Jednak tak naprawdę na samym początku należy zastanowić się nad tym, czy nieruchomość ma pochodzić z rynku wtórnego czy pierwotnego.

Podstawowe zalety zakupu mieszkań z rynku pierwotnego

Kupno lokalu z rynku pierwotnego, takie jak na przykład mieszkania z firmy Graz Deweloper, ma wiele zalet. Przede wszystkim mieszkanie odbiera się w tym przypadku w stanie deweloperskim. Można więc urządzić je według własnego upodobania. To dla wielu kupujących podstawowy atut. W takim lokalu można samodzielnie zaplanować układ pomieszczeń i zdecydować o wyborze materiałów i mebli. Sporym plusem jest też możliwość montażu wybranych urządzeń i sprzętów. Warto też mieć na uwadze fakt, że mieszkania nowe posiadają na ogół liczne udogodnienia. Dzisiaj wprawdzie winda czy podziemny parking to już standard, ale w starych kamienicach i blokach nie można na nie liczyć.

Możliwość negocjacji i zniżki

Na nowych osiedlach znajdują się tez place zabaw dla dzieci, monitoring czy profesjonalna ochrona. Przy okazji, kupując lokal na rynku pierwotnym, niejednokrotnie można negocjować cenę. Deweloper, który sprzedaje dużą inwestycję jest bowiem bardziej skłonny do ewentualnych obniżek niż osoba prywatna. Ciekawą okazją do uzyskania zniżki są też zawsze różnego rodzaju targi i dni otwarte. Jeszcze do niedawna mieszkania z rynku pierwotnego można było nabywać w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Była to doskonała okazja do zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy.

Większy wybór i możliwość znalezienia mieszkania idealnego

Kolejną zaletą przemawiającą za zakupem mieszkania czy domu z rynku pierwotnego jest bogata oferta tego rodzaju lokali. W większości polskich miast liczba nowych lokali w sprzedaży jest znacznie większa niż liczba mieszkań z rynku wtórnego. W ten sposób łatwiej można znaleźć nieruchomość, która spełni oczekiwania w niej pokładane i znajdzie się jednocześnie w zasięgu możliwości finansowych potencjalnego kupca. To jednak nie koniec. Zakup mieszkania z rynku pierwotnego ma też pewne korzyści materialne. Przede wszystkim można mieć pewność, że lokal ma uregulowaną sytuację formalno-prawną dzięki Ustawie Deweloperskiej. Ma ona na celu ochronę praw nabywców mieszkań od deweloperów i wprowadza obowiązek sporządzania umowy deweloperskiej w formie aktu notarialnego.

Materiał partnera