Niepokonany w codziennościach ręcznik papierowy

Ręcznik papierowy – produkt niepozorny, a jednak często poddawany dyskusji. Z jednej strony ekologiczny, bo przecież nie sztuczny, a z drugiej przecież można go nie używać, zastąpić innym rozwiązaniem… na przykład suszarką do rąk w toalecie, czy materiałową ścierką w kuchni. Gdy jednak przyzwyczaimy się do jego używania, staje się wręcz niepokonany. Jak to więc jest z ręcznikami papierowymi – są dobre dla środowiska, czy może jednak nie?

Różne oblicza ekologii

Ekologia jest dla nas wszystkich bardzo ważna i mówimy o niej sporo, jednak mamy do niej różne podejście. Dla jednych z nas ręczniki papierowe to produkty w pełni ekologiczne, bo to przecież produkty pochodzenia naturalnego – inni z kolei mogą uznawać je za produkty zbędne, bo jak wspomnieliśmy we wstępie, można ich nie używać wcale. W łazience, toalecie, ręce możemy wysuszyć na przykład w kieszeniowej suszarce, a w kuchni szklankę możemy przetrzeć wielorazową ścierką. Tak, to prawda. Zaznaczmy przy tym, że kieszeniowa suszarka do rąk jest zasilana prądem (czego więcej komentować raczej nie trzeba), a materiałowa ściereczka prędzej, czy później, trafi do kontenera na śmieci, którego zawartość nie zostaje w przyszłości poddawana recyklingowi. To od nas zależy, które rozwiązanie wybierzemy. Bezdyskusyjnie jednak – jeśli zdecydujemy się na papierowe ręczniki – powinniśmy zainwestować w odpowiedni do nich pojemnik, podajnik papieru.

Podajnik papieru – niepozorny, a bardzo istotny

Podajniki na papierowe ręczniki papierowe bez wątpienia odgrywają kluczową rolę w wyposażeniu toalet publicznych, ale nie tylko. Są istotne w różnych pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych, sprawdzają się w gabinetach medycznych i lekarskich, w zakładach, które zajmują się produkcją lub przetwarzaniem żywności. Coraz częściej też decydujemy się na zakup dozowników papieru do naszych domów i mieszkań. Jak mówi nam przedstawiciel P.H.U Silver Bartłomiej Srebro, dzięki użyciu podajników papieru wykorzystujemy tylko tyle produktu, ile jest nam rzeczywiście potrzebne w danym momencie. Dozowniki na ręczniki papierowe to rozwiązania wygodne i higieniczne jednocześnie. Dzięki przemyślanej konstrukcji podajników na ręczniki papierowe produkt podawany jest po jednym listku – użytkownik dotyka więc tylko tego, który rzeczywiście zużyje do osuszenia rąk, przetarcia umywalki, blatu itp. Podobnie sprawdzają się pojemniki na papier toaletowy, czy pojemniki na serwetki. Równie wygodnym i higienicznym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju dozowniki na czyściwa, jak popularne dozowniki mydła w płynie montowane w łazienkach, z których korzysta wiele osób.

Materiał partnera