napęd do bramy garażowej

Napęd jako serce bramy garażowej

Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na montaż bramy garażowej z napędem, ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Umożliwia on swobodne i sprawne otwieranie, a także zamykanie bramy, bez konieczności wysiadania z samochodu. Napędem w bramie garażowej można sterować za pomocą specjalnego pilota lub z poziomu aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Sprawdź, dlaczego napęd jest uważany za serce bramy garażowej.

Wbrew pozorom, napęd to bardzo ważna, ale nie najważniejsza część bramy garażowej. Istotniejsze okazują się sprężyny, bez których niemożliwe byłoby wykorzystywanie napędu. Mimo to wiele osób właśnie napęd uważa za serce bramy garażowej. Nic dziwnego bowiem zapewnia on niesamowity komfort, ale również pozwala zaoszczędzić czas. Nie trzeba wychodzić z auta, by otworzyć lub zamknąć bramę. Można to zrobić, przebywając wewnątrz pojazdu.

Na czym polega działanie napędu do bramy garażowej?

Napęd do bramy garażowej jest zbudowany z kilku części. O najważniejszym elemencie mówi pracownik sklepu internetowego Gotex z bramami garażowymi i napędami: Centrum napędu stanowi siłownik, odpowiedzialny za wprawianie bramy w ruch. To właśnie on umożliwia jej otwieranie oraz zamykanie. Wyposażony jest w ramię, które łączy się z wózkiem, poruszającym się po szynie i napędzanym za pomocą łańcucha bądź paska zębatego. Ważną funkcję pełni też moduł centralny, kierujący pracą siłownika. Części najczęściej są ze sobą zintegrowane.

Napęd do bramy garażowej zawiera również linkę, umożliwiającą jego awaryjne odblokowanie. Sprawdza się to w sytuacji, gdy np. zabraknie prądu. Ponadto system może się składać z wielu innych elementów, ułatwiających i usprawniających korzystanie z niego. Wymienia się wśród nich m.in. listwy blokujące, fotokomórkę czy systemy świetlne.

Zalety napędu do bramy garażowej

Napędy do bram są wykorzystywane już od kilku lat, ale modele produkowane obecnie wyróżniają się nowoczesnymi możliwościami. Charakteryzuje je nie tylko wygoda, ale też funkcjonalność. Jak najbardziej zasługują na uwagę, zwłaszcza te wyposażone w specjalną technologię, rozpoznającą ewentualne przeszkody. Wyposażony w tę funkcję napęd nie pozwoli na zamknięcie bramy, jeśli coś lub ktoś się po nią znajduje. Zapewnia to bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku dzieci czy zwierząt.

Istotna okazuje się również możliwość połączenia systemu z innymi domowymi urządzeniami. Zintegrowanie ich pozwala kierować wszystkim za pomocą aplikacji dostępnej w smartfonach. Jest to bardzo wygodne i wpływa na dużą oszczędność czasu. Dzięki temu możesz nadzorować napęd w bramie, a także inne domowe systemy, nawet kiedy nie ma Cię na miejscu.

Materiał partnera