Okna energooszczędne

Najlepsze okna energooszczędne. Propozycje zakupowe

Okna to niezwykle ważny element każdego mieszkania, ponieważ to od nich zależy, ile światła będzie wpadało do konkretnego pomieszczenia. Powinny być one przede wszystkim szczelne, aby nie doprowadzić do wychładzania domu, a więc i zbędnej utraty energii. Dobrze, jeżeli będą również tłumiły dźwięki dobiegające z dworu. Jakie powinny być zatem idealne okna energooszczędne?

Okna energooszczędne – podstawowe informacje

Kupując okna energooszczędne, w pierwszej kolejności warto zapoznać się z ich współczynnikiem Uw. Im jest on mniejszy, tym lepsza termoizolacyjność. Standardowe okna mają ok. 1,3 W/(m2 × K), natomiast te energooszczędne posiadają współczynnik mniejszy niż 1 W. Druga sprawa to części składowe takich okien, takie jak:

  • potrójne szyby wypełnione gazem szlachetnym,
  • profile okienne – im głębsze, tym cieplejsze i stabilniejsze jest okno,
  • ramka dystansowa – odpowiada za stabilizację przestrzeni międzyszybowych. Powinna się składać ze stali lub tworzywa sztucznego.

Podstawowym wyróżnikiem okien energooszczędnych jest to, że posiadają one trzy szyby. Każda kolejna szyba to dodatkowa ochrona przed utratą ciepła z mieszkania. Do ich produkcji bardzo często stosuje się powłoki niskoemisyjne odbijające promienie cieplne – to również pozytywnie wpływa na ich termoizolacyjność. Niektóre nowoczesne warianty okien posiadają wmontowaną wentylację, która zapewnia w środku świeże powietrze bez utraty cennego powietrza. Takie rozwiązanie wpływa pozytywnie na komfort i zdrowie człowieka.

Okna energooszczędne dobrej jakości oferuje firma Prestiż, która ma siedzibę w Legnicy. Usługi kierowane są do wszystkich mieszkańców województwa dolnośląskiego.

Propozycje zakupowe najlepszych okien energooszczędnych

Do polecanych okien energooszczędnych należy choćby Impact, który składa się głównie z PCV. Można je dostać w 7 wariantach kolorystycznych – od bieli po antracyt. Posiadają one 6 komór i 3 uszczelki, a ich współczynnik Uw wynosi 0,77 W/m2K (dla szyby 0,5). Dodatkowa zaleta to 5-letni okres gwarancyjny. Bardziej zaawansowanym produktem może być okno Geneo, które ma aż 11 wariantów kolorystycznych, 3 uszczelki, 6 komór i współczynnik Uw w postaci 0,68 W/m2k. Dodatkowe funkcje to blokada klamki, funkcja zima-lato lub mikrowentylacja, podnośnik skrzydła czy zaczepy antywyważeniowe. To przede wszystkim produkty wysokiej jakości.

Okna energooszczędne zapewniają oszczędność pieniędzy związaną z niższymi rachunkami za ogrzewanie. To dlatego warto przemyśleć ich zakup.

Materiał partnera