Najciekawsze dekoracje stołu

Najciekawsze dekoracje stołu

Stół to jeden z najważniejszych mebli jakie znajdują się w każdym domu. To przy nim każdego dnia gromadzą się mieszkańcy przy wspólnych posiłkach. Stół jest też świadkiem wszystkich najważniejszych wydarzeń i imprez rodzinnych. Choć na co dzień wygląda zupełnie przeciętnie, to na przyjęciu, odpowiednio udekorowany, może zachwycić gości i stać się prawdziwą dekoracją i atrakcją zarazem.

Codzienna dekoracja stołu

Stół stoi zazwyczaj w kuchni, salonie lub jadalni (wszystko zależy od metrażu mieszkania) i przeważnie na co dzień nie wyróżnia się niczym szczególnym. Warto jednak zmienić podejście do tego mebla i dbać o jego dekorację nie tylko od święta.

Najwięcej pozwolić sobie można w przypadku stołu z salonu lub jadalni, gdyż ten kuchenny często używany jest także jako powierzchnia robocza.

Stół najlepiej udekorować tak, aby pasował do stylu danego wnętrza. Inaczej przystraja się więc stół w pomieszczeniach nowoczesnych, a inaczej w rustykalnych wnętrzach. W każdym przypadku sprawdzić mogą się wazony z kwiatami (żywymi lub sztucznymi), świece oraz ładny obrus lub bieżnik na stół (np. ze sklepu internetowego Homello). Nie należy jednak przesadzać z ilością dekoracji. W końcu stół musi też spełniać swoją użytkową funkcję – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę HOMELLO.

Dekoracja stołu na przyjęcia

Zupełnie innymi prawami w stosunku do codziennej aranżacji, rządzi się dekorowanie stołu na przyjęcia. Kiedy planujemy spotkanie przy stole, warto zadbać o elegancki obrus i na jego tle tworzyć dekoracje.

Dekorując stół na przyjęcie nie trzeba aż tak dokładnie trzymać się stylistyki pomieszczenia, jednak warto dopasować aranżację do jego kolorów. Poza obrusem dobrze jest stworzyć na stole kompozycje z kwiatów oraz w fantazyjny sposób ułożyć serwetki. Ozdobą stołu podczas przyjęcia może być także piękna zastawa, jak również lampiony lub świeczki.

Ciekawych inspiracji do dekorowania stołu warto szukać w internecie. Swoimi pomysłami w sieci dzielą się miliony osób, od których można podpatrzeć różne triki, dzięki którym wasz stół będzie wyglądał jak dzieło sztuki.

Dobrym pomysłem na przystrojenie stołu może być wprowadzenie sezonowych elementów, np. dyni, kasztanów i żołędzi na jesieni, czy muszelek w lecie. Tak naprawdę, wszystko zależy od waszej wyobraźni i chęci do zabawy z dekorowaniem stołu. Zdecydowanie warto się wysilić i puścić wodzę fantazji, zamieniając przystrajanie stołu w świetną, kreatywną zabawę. Cokolwiek nie wymyślicie, będziecie na pewno w pełni usatysfakcjonowani wykonaną przez siebie pracą.

Materiał partnera