Zakup konia sportowego

Na co zwrócić uwagę przy zakupie konia sportowego?

Zakup konia to bardzo ważna inwestycja, którą z oczywistych względów należy solidnie przemyśleć. To także duża odpowiedzialność. Przed podjęciem decyzji o zakupie trzeba też dobrze zastanowić się, czy jesteśmy gotowi nie tylko na poniesienie wydatku za zakup, ale też koszty związane z utrzymaniem zwierzęcia. W artykule podpowiadamy, czym się kierować podczas zakupu konia sportowego. 

Zakup konia sportowego

Posiadanie konia, bez względu na jego rodzaj, to zawsze ogromne wyzwanie. Konieczne jest zadbanie o właściwe warunki do życia dla zwierzęcia i żywienie. To wszystko zabiera mnóstwo czasu i wymaga niemałych nakładów finansowych. Szczególnej troski, ze względu na swoje przeznaczenie, wymagają konie sportowe. Aby utrzymać je w należytej formie, opiekun musi zadbać o jego profesjonalne prowadzenie. Niezbędne jest dobrze dobrane pożywienie, treningi oraz pielęgnacja. Nie można zapominać o kontrolnych i wymaganych wizytach weterynaryjnych. Każda osoba zainteresowana nabyciem konia sportowego musi mieć świadomość tego, na co się decyduje.  

Czym się kierować podczas zakupu konia sportowego?

Na etapie poszukiwań konia sportowego trzeba w pierwszej kolejności ustalić jego przeznaczenie, uwzględnić wagę i wzrost przyszłego jeźdźca, a także poziom jego umiejętności. To pozwoli zawęzić poszukiwania i ułatwi znalezienie takiego konia, który będzie spełniał nasze wymagania. Warto też wcześniej znaleźć zaufanego lekarza weterynarii, który będzie mógł wykonać podstawowe badania, a także doświadczonego instruktora lub stajennego. Aby lepiej poznać charakter konia, zaleca się nawet kilkukrotne wizyty w celu obserwacji jego zachowania. Obowiązkowa jest też jazda próbna. Nie należy przy tym spieszyć się i podejmować decyzji pod wpływem impulsu i zauroczenia wyglądem zwierzęcia. 

Gdzie kupić konia sportowego?

Jak podpowiadają specjaliści, najlepszym miejscem do zakupu konia sportowego są profesjonalne hodowle koni. Decydując się na taki zakup zyskujemy gwarancję rodowodu, a także tego, że zwierzę znajdowało się pod opieką specjalistów i miało zapewnione doskonałe warunki rozwojowe. Jedną z polecanych i sprawdzonych miejsc tego typu jest Hodowla Koni Sportowych Red Wine w Żelichowie. Klacze z tej hodowli wywodzą się ze znanych na świecie linii żeńskich, a ogiery zaliczają się do tych z najsilniejszą pulą genów. 

Materiał partnera