meble kuchenne na wymiar

Na co zwrócić uwagę decydując się na kuchnię na zamówienie?

Urządzanie kuchni i zamawianie mebli na wymiar daje gwarancję stworzenia wyjątkowego wnętrza zgodnego z indywidualnymi potrzebami i preferencjami właścicieli. Tylko w przypadku mebli na wymiar istnieje możliwość tworzenia finezyjnych kształtów, nietypowych rozwiązań i funkcjonalnego zagospodarowania każdej przestrzeni.

Najważniejszy jest dobry projekt

Profesjonalny projekt mebli kuchennych umożliwia zagospodarowanie nawet najtrudniejszych przestrzeni. Dotyczy to zarówno małych kuchni w bloku, jak i obszernych kuchni z ogromem przestrzeni do wykorzystania. Kuchnie są również coraz częściej centrum całego domu. W takim wypadku warto pomyśleć o dopasowaniu stylowym całej tej przestrzeni. Można też wyodrębnić kuchnię od salonu, a także sprawić by ich style się przenikały. Takie rozwiązania wymagają dobrze przemyślanej koncepcji, nad którą warto się zastanowić, zanim podjęta zostanie decyzja o wyborze mebli. Projekt powinien być dopasowany do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Inaczej należy rozplanować kuchnię dla dużej rodziny z dziećmi, inaczej małą przestrzeń w kawalerce. W każdym przypadku meble kuchenne na wymiar oferują o wiele więcej możliwości niż te modułowe.

Na jakie szczegóły należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze mebli?

Najczęściej omawianym aspektem przy wyborze mebli jest ich kolor. Jasne meble doskonale wpasują się w nowoczesny styl wnętrza. Modnym połączeniem będą białe meble i czarne dodatki w postaci ciemnych blatów lub zabudowy AGD. W klasycznych wnętrzach świetnie sprawdzą się wykończenia w kolorze starego drewna. Fronty mebli również powinny wpasowywać się w ogólny charakter zabudowy. Połyskliwe sprawdzą się w modernistycznych wnętrzach, a matowe idealnie podkreślą charakter klasycznych przestrzeni. Tak samo ważna jak estetyka mebli jest ich funkcjonalność. Kuchnia jest przestrzenią, w której na co dzień wykonuje się wiele obowiązków i spędza dużo czasu, zatem wykorzystane aranżacje muszą być przede wszystkim praktyczne. Warto zwrócić uwagę, chociażby na płynność i rozmieszczenie szuflad, łatwy dostęp do szafek i dużo przestrzeni na blatach roboczych tak, aby brak miejsca nie ograniczał prac kulinarnych. Warto zwrócić uwagę także na miejsce do przechowywania. W tym wypadku dobrym wyborem będą wysokie szafki i głęboka zabudowa półek. Profesjonalne aranżacje mebli na wymiar oferuje firma Meble Robko, dysponująca wieloma usługami w zakresie projektowania i wykonania wysokiej jakości mebli kuchennych.

Materiał partnera