Na co zwracać uwagę wybierając poręcze schodowe?

Poręcze schodowe są nieodzownym elementem konstrukcyjnym schodów. Pełnią nie tylko rolę dekoracyjną, ale przede wszystkim – praktyczną. Chronią przed upadkiem z wysokości, dają poczucie bezpieczeństwa i ułatwiają poruszanie się. Na co zwracać uwagę, wybierając poręcze schodowe? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, zwłaszcza kiedy nie wiemy, jakie rozwiązania są dla nas dostępne.

Poręcze schodowe – kryteria wyboru

Poręcze schodowe, zwane również balustradami lub barierkami, są dla nas podporą podczas pokonywania kolejnych stopni. Jest kilka kwestii, na które powinniśmy zwracać uwagę, zanim dokonamy ich wyboru. Znaczenie mają:
  • wymiary balustrady – poręcze powinny być wykonane na wysokości 90 cm. Odległość tą mierzymy od poziomu schodów. Balustrada umiejscowiona w taki sposób gwarantuje wygodę użytkowania dla dorosłych osób. W przypadku dzieci, często zaleca się wykonanie dodatkowej balustrady, umieszczonej na wysokości 75 cm,
  • materiał balustrady – mamy do wyboru balustrady wykonane z rozmaitych materiałów, w tym balustrady ze stali nierdzewnej, drewna czy szkła hartownego. Każdy rodzaj tworzywa ma swoje wady i zalety, ale wszystkie materiały gwarantują uzyskanie atrakcyjnych efektów,
  • jakość wykonania balustrady – tylko profesjonalne firmy zagwarantują nam wysoką jakość wykonania poręczy schodowych.
Korzystając z usług takich firm jak Zakład metalowy Ryszard Seroczyński i Mieczysław Pokój, mamy gwarancję otrzymania stylowych poręczy. Są produkowane z najlepszych materiałów i stylowo prezentują się w każdym obiekcie.

Poręcze schodowe ze stali nierdzewnej

Doskonałym wyborem w przypadku balustrad są poręcze schodowe ze stali nierdzewnej. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie są bardzo estetyczne i podkreślają charakter każdego domu. Dlaczego jeszcze warto się na nie zdecydować?
Balustrady ze stali nierdzewnej są:
  • wytrzymałe i odporne na trudne warunki pogodowe,
  • wykonane z najwyższej jakości materiałów, przez wiele lat będą prezentować się jak nowe,
  • idealnie dopasowane do potrzeb każdego klienta, również do jego możliwości finansowych,
  • bardzo stylowe. Dają możliwość rozmaitych modyfikacji, a także tworzenia różnych wzorów. Design poręczy schodowych ze stali nierdzewnej może być niezwykle nowoczesny!
Ponadto, poręcze schodowe z tego materiału można produkować w dowolnych wymiarach i kształtach. To solidne, trwałe i bezpieczne rozwiązanie, które nie zawiedzie twoich oczekiwań. Zakład metalowy posiadający park maszynowy zrealizuje każde, nawet najbardziej nietypowe zlecenie!
Materiał partnera