zastawa ceramika stolowa

Na co zwracać uwagę, wybierając ceramikę do zastawy stołowej?

Wybór dobrej jakości ceramicznej zastawy stołowej, która będzie służyła przez długie lata, zarówno na co dzień, jak i przy różnych uroczystych okazjach, w czasach, gdy konsumenci zasypywani są ofertami i okazjami, powinien być niezwykle przemyślany. Jest to bowiem zakup, który często wiąże się z zauważalnym dla domowego budżetu wydatkiem. Warto postawić na zastawę, która będzie nie tylko estetyczna, uniwersalna, ale również najwyższej jakości. Jak wybrać najlepszą porcelanę tak, aby służyła nawet kilku pokoleniom?

Zakup ceramiki przez Internet

Wybór ceramicznej zastawy bywa sporym wyzwaniem. Zakupy przez internet dają możliwość porównania wielu ofert, a często są także tańsze. Ich atutem jest też wygoda (ciężkie naczynia są dostarczane wprost do domu) i oszczędność czasu. Dodatkowo tradycyjne sklepy stacjonarne rzadko miewają w ofercie pełny wybór dostępnych na rynku zestawów obiadowych bądź kawowych.

Warto postawić na producenta, oferującego ceramiczne zastawy stołowe wytwarzane ręcznie. Powoduje to, że każdy zakupiony produkt jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. W dzisiejszych czasach coraz częściej sięga się po ceramikę kolorową, wzorzystą, dzięki czemu produkt można dopasować do wystroju pomieszczenia. Piękna zastawa stołowa pełni funkcje nie tylko użytkową, ale także dekoracyjną. Może również nadać spotkaniom przy stole bardziej uroczysty lub swobodny charakter.

Jak sprawdzić jakość zastawy?

Dokonując wyboru ceramiki do zastawy stołowej, warto postawić na produkty wykonane z naturalnych materiałów najwyżej jakości.

Jak wskazuje ekspert z Manufaktury w Bolesławcu:

– Naturalnym elementem wyboru zastawy ceramicznej jest jej estetyka, czyli czynnik związany z gustem oraz dopasowaniem naczyń do wnętrz domu czy mieszkania. Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze jest fason, czyli zaprojektowany przez specjalistów kształt filiżanek, kubków, talerzy i innych elementów domowej porcelany. Warto zwrócić uwagę na piękno, ale także praktyczność elementów zastawy. Najlepsi polscy producenci ceramiki swoje projekty dobierają tak, aby połączyć piękno i elementy sztuki użytkowej z praktycznością.

Przede wszystkim wskazuje się, że topowa ceramika do zastawy stołowej to ta, przy której produkcji potrzebna jest ręczna praca. Żadna mechaniczna praca nie zastąpi ludzkich rąk, dbałości o szczegóły oraz staranności. Ceramika najlepszych marek tworzona jest przez świetnych specjalistów w najlepszych polskich fabrykach, którzy dbają o każdy detal. Ręcznie formują i kleją uchwyty, uszka, własnoręcznie dopieszczają każdy element.

Materiał partnera