meble-kuchenne

Na co zwracać uwagę kupując meble do kuchni?

Meble kuchenne to inwestycja na lata, dlatego ich zakup powinien być dokładnie przemyślany. Obojętnie, czy decydujesz się na kuchnię na wymiar czy gotowe meble modułowe, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich rozmiar i wykonanie, ale również materiał, funkcjonalność i kolorystykę. Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując gotowe szafki kuchenne, blaty i półki?  

Meble kuchenne – projekt kuchni, wymiary, dowóz i montaż

Jeśli stwierdziliście, że meble na wymiar nie są wam potrzebne, warto skorzystać z ofert salonowych. Obecnie wybór tego typu mebli jest ogromny, dlatego z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego. Należy podkreślić, że meble kuchenne z salonu powinny być dobrane na podstawie szkicu. Jeśli wybierasz się do sklepu, to warto wykonać wcześniej dokładny pomiar kuchni (pamiętając o wystających gniazdkach, listwach przypodłogowych, oknach i parapetach) oraz stworzyć szkic, na którym będzie zaznaczone, gdzie m.in. znajduje się przyłącze gazu, a gdzie wody. Wybierając się do salonu, warto poprosić o projekt kuchni – dzięki takiej wizualizacji można z łatwością stwierdzić, ile i jakiego rodzaju szafek potrzebujesz, jakie blaty kuchenne bardziej ci się podobają oraz czy wolisz bardziej matowe czy błyszczące fronty. Ponadto, podczas wizyty w salonie i wyboru odpowiednich mebli kuchennych, warto ustalić, gdzie będzie zlewozmywak, miejsce na kuchenkę bądź piekarnik, a także jak firma rozwiązuje kwestię dowozu i montażu.

Zakup mebli do kuchni – materiał, jakość, kolorystyka i inne

Meble kuchenne powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, tylko wtedy będą odporne na uszkodzenia oraz posłużą wiele lat. Wśród dostępnych ofert bardzo popularne są meble drewniane, ale również te wykonane z płyty MDF lub płyty wiórowej. Oprócz materiału, warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania mebli z salonu. Sprawdź przede wszystkim, czy korpusy szafek zostały starannie wykonane, jaka jest jakość frontów, czy meble są poprawnie dopasowane oraz jakiej jakości jest blat. I tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na blaty kuchenne, gdyż powinny być one odporne m.in. na ciepło i zarysowania. Oprócz trwałości i estetyki, należy także zastanowić się, czy wybrany moduł jest funkcjonalny i np. znajdziesz w nim miejsce na wszystkie sprzęty, które aktualnie posiadasz. Kupując meble kuchenne (np. firmy MEBLANT z Wrocławia), warto zastanowić się także nad odpowiednią kolorystyką. Jeśli został przygotowany wcześniej projekt kuchni, to bez trudu można go zestawić z pozostałymi wnętrzami. Całość powinna być spójna, zarówno pod względem stylu, jak i kolorów. Warto pamiętać, że jest to ważne nie tylko dysponując salonem z aneksem kuchennym, ale także kuchnią funkcjonującą jako oddzielne pomieszczenie.