kocioł na pellet

Na co zwracać uwagę, aby wybrać ekonomiczny i ekologiczny piec?

Uchwały antysmogowe w Polsce skutecznie mobilizują do inwestycji w ekonomiczne i ekologiczne kotły 5 klasy. Każdy chce mieć w domu wydajny, prosty w obsłudze i niedrogi w utrzymaniu piec. Chodzi nie tylko o oszczędności finansowe, ale zredukowanie niebezpiecznych spalin i zanieczyszczeń. Obecnie na rynku prym wiodą kotły na pellet i ekogroszek. To zautomatyzowane urządzenia, które posłużą Ci przez długie lata. Jakie lepiej się sprawdzi u Ciebie?

Ekonomiczne i ekologiczne piece – czyli jakie?

Wśród najbardziej ekonomicznych kotłów znajdują się urządzenia na pellet i ekogroszek. Te pierwsze działają dzięki wspomnianemu pelletowi uzyskiwanemu z trocin drzewnych. Natomiast ekogroszek jest produkowany z węgla kamiennego lub brunatnego.

Kotły na pellet są idealne dla każdego, kto ceni w pełni zautomatyzowane rozwiązania. Samoobsługowe, wystarczy rozpalić raz, nie trzeba też pilnować ich pracy ani często ładować paliwa. Uruchamiane za pomocą sterownika aktywującego grzałki w palniku, są niezwykle wydajne. W piecach znajdują się wbudowane zasobniki na paliwo i podajnik, który dostarcza pellet.

Jeśli decydujesz się na kocioł na pellet, warto zainwestować w taki, który ma mechanizm automatycznego czyszczenia wymiennika. Nie tylko spala on mniej paliwa, ale także wpływa na jeszcze większą czystość urządzenia. Jeśli chcesz mieć jeszcze wydajniejszy piec, warto wyposażyć go w zasobnik c.w.u, dzięki czemu będzie nie tylko grzał budynek, ale też wodę użytkową. Niezwykle funkcjonalne są też dodatkowe udogodnienia, w tym automatyczna zapalarka i system kontroli spalania.

Alternatywą są kotły na ekogroszek z automatycznym podajnikiem. Generujące mało zanieczyszczeń, są również praktycznie bezobsługowe. Warto pamiętać, by moc pieca dobrać do metrażu domu, a w tym celu najlepiej zasięgnąć porady fachowca. Kotły na ekogroszek są dostępne ze sterownikami dwustanowymi albo automatycznymi. Godne uwagi są takie, które sterują pompami wody, cyrkulacji czy ogrzewania podłogowego.

Gdzie kupić dobry kocioł klasy 5?

Kotły na pellet i ekogroszek są więc dostępne w różnym wydaniu z rozmaitymi udogodnieniami. Warto też pamiętać, by zainwestować w kocioł klasy 5 od sprawdzonego producenta. Takie w ofercie ma firma PolSpaw Sawiccy Spółka Jawna, która doradzi w wyborze odpowiedniego pieca.

Kotły klasy 5 to niezwykle opłacalny zakup. Nie tylko redukują emisję spalin do minimum, ale też są proste w obsłudze, wytrzymałe i tańsze w utrzymaniu. Co ważne, można nimi ocieplać każdy budynek – w tym domostwa jednorodzinne, jak i duże biurowce.

Materiał partnera