szafa na wymiar

Na co należy zwracać uwagę, zamawiając szafy na wymiar?

Meble na wymiar jest często stosowanym rozwiązaniem z uwagi na możliwość ich dopasowania do potrzeb użytkowników. Pozwalają na zabudowanie niemal każdej przestrzeni i maksymalne wykorzystanie miejsca. Zamówienie idealnej szafy wymaga jednak uwzględnienia pewnych kryteriów, takich jak rozmiary, materiał, kolorystyka, funkcjonalność. Sprawdź, dlaczego to ważne!

Wymiary szafy na zamówienie

Szafa dopasowana do indywidualnych potrzeb i warunków jest idealnie wymierzona, dzięki czemu w całości wypełnia przeznaczone na nią miejsce. Stanowi wówczas funkcjonalne rozwiązanie oraz sposób na optymalne wykorzystanie również trudno dostępnych przestrzeni, np. skosów sufitu.

Warto dokładnie zaprojektować mebel, w jak najbardziej szczegółowy sposób. Odręczny plan może stanowić istotną podstawę dla specjalisty. Pozwoli na wyeksponowanie tego, co dla zleceniodawcy jest najważniejsze, a także na spojrzenie z dystansu na wszystkie pomysły. Umożliwia zaprezentowanie niezbędnych zmian i zweryfikowanie pierwotnie wybranych rozwiązań. W przypadku szafy ważne jest rozplanowanie jej wnętrza, z wyodrębnieniem poszczególnych stref, drążków, półek, szuflad.

Szafa na wymiar wymaga dokładnego zmierzenia poszczególnych powierzchni – ścian, podłogi, ewentualnie sufitu. Wszystko bowiem musi w jej przypadku do siebie pasować, a kolejne elementy wpisywać się w przeznaczoną na nie przestrzeń. Ważne jest również, by dokonać wyboru rodzaju konstrukcji i poszczególnych elementów szafy. Nie wszędzie będzie można zamontować uchylne, składane czy przesuwne drzwi. Tu konieczne jest zwrócenie uwagi na ilość miejsca, w którym stanie szafa.

Wybór materiału i kolorystyki szafy na wymiar

Szafa na wymiar może powstać z wielu różnych materiałów – litego drewna, płyt drewnopochodnych, metalu czy nawet szkła. Indywidualne preferencje pozwolą klientowi również na wybór optymalnej kolorystyki mebla, który powinien komponować się z wybranym wnętrzem.

Jak wyjaśniają specjaliści firmy meblowej Orzech Meble, szafę należy dopasować do estetyki i stylu pomieszczenia, co zagwarantuje jego spójny wygląd. Nowoczesne modele świetnie sprawdzą się w modernistycznych salonach i sypialniach, klasyczna paleta barw i drewno to doskonałe rozwiązanie w pokojach eleganckich, stylowych.

Wszystkie te elementy powinny zostać uwzględnione w umowie z wykonawcą szafy. Dla bezpieczeństwa obu stron ustalenia muszą obejmować każdy ważny detal, jaki został omówiony podczas wcześniejszych rozmów i projektowania.

Materiał partnera