Moskitiera

Moskitiery. Twoja ochrona przed owadami

Moskitiera to skuteczne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie domu przed niechcianymi intruzami z zewnątrz. O czym mowa? O gęstej siatce, montowanej w oknach, drzwiach wejściowych, czy balkonowych. Posiada ona mnóstwo drobnych, gęstych oczek. Dzięki nim skutecznie można chronić dom, czy mieszkanie przed niechcianymi owadami – szczególności uciążliwymi muchami oraz natrętnymi komarami.

Skuteczna ochrona przed komarami

W ciepłe i wilgotne dni, mieszkańcy praktycznie każdego regionu mają ten sam problem. Wieczorem, kiedy chciałoby się przewietrzyć dom, czy mieszkanie, dochodzi do pojawiania się uciążliwych owadów, które lgną do światła. Niezależnie od tego, jak mała jest szpara w drzwiach, czy oknie, dostają się do środka i uprzykrzają życie domownikom.

Jak skutecznie chronić się przed uciążliwymi owadami? Oczywiście istnieją różnego rodzaju odstraszacze komarów i innych owadów, jednak nie zawsze są na tyle skuteczne, aby odstraszyć wszystkie niechciane owady. Rozwiązaniem, które idealnie sprawdza się w takich sytuacjach, jest moskitiera – zauważa specjalista z firmy Soley.

Moskitiery – standard w każdym domu

Ostatnie lata sprawiły, że moskitiery stały się czymś absolutnie naturalnym i trudno sobie wyobrazić dom bez ich wykorzystania. To właśnie dzięki nim można otworzyć okno, przewietrzyć dom lub mieszkanie – niezależnie od pory – bez obaw, że do pomieszczenia zleci się masa niechcianych owadów. Moskitiera to gwarancja:

  • bardzo dobrej cyrkulacji powietrza,
  • skutecznego blokownia niechcianych owadów.

Spora grupa osób przed zakupem moskitiery ma obawy – głównie od strony estetycznej. Ich wahania dotyczą głównie tego, że w oknie zamontowaną będą mieli „siatkę”, a przez to nie będą mogli widzieć wszystkiego w taki sposób jak do tej pory. Poniekąd jest to racja, jednak – siatka jest na tyle drobno pleciona, że nie ma obaw o pogorszenie się widoczności z okna.

Rodzaje moskitier dostępne na rynku

Istnieje możliwość wyboru jednego z dwóch rodzajów moskitiery. Pierwsze przeznaczone są do montażu na oknach – drugi ich rodzaj przystosowany jest do montażu na drzwiach. Te ostatnie mogą zostać podzielone na dwa rodzaje – takie, które po lekkim dotknięciu same się otwierają i same zamykają lub te, które należy zamykać i otwierać samemu.

Dużą zaletą nowoczesnych moskitier jest szeroka gama kolorystyczna, dzięki, której można dopasować ją do praktycznie każdego rodzaju okna – dzięki temu nie będzie się wyróżniać. Dodatkowo sama siatka może zostać spersonalizowana poprzez wybranie odpowiedniego, dostępnego koloru.

Istotnym aspektem jest również kwestia finansowa. Za moskitiery wysokiej jakości trzeba dość sporo zapłacić – szczególnie jeżeli robione są na zamówienie. Dzięki nim można jednak zapewnić sobie spokojny sen i przyjemne spędzanie wolnego czasu w domu przed telewizorem bez obaw o konieczność zwalczania każdego wieczoru masy owadów.

Materiał partnera